НАБУ розслідує півсотні проваджень щодо корупції у держкомпаніях

НАБУ розслідує півсотні проваджень щодо корупції у держкомпаніях

Сумарні збитки, завдані цим підприємствам, перевищують 20 млрд грн

Серед більш ніж 300 проваджень, що розслідують детективи НАБУ, 49 стосуються корупції на держпідприємствах. З них 15 за розміром активів входять до топ-100 державних компаній згідно даних Мінекономрозвитку та торгівлі.

За попередніми оцінками НАБУ, сумарні збитки, завдані цим підприємствам через кримінальні корупційні правопорушення, перевищують 20 млрд грн. Найбільш корумповані – компанії, що належать до паливно-енергетичного, аграрно-промислового, гірничо-металургійного комплексів, хімічної промисловості, транспортної галузі тощо.

Детективи НАБУ та прокурори САП скерували до суду 24 справи стосовно діяльності держкомпаній. Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 млрд грн.

У 2016 році НАБУ вдалося повернути на рахунки державних компаній 116 млн грн. Розкраданню ще майже півмільярда гривень вдалося запобігти.

Загалом станом на 31 березня 2017-го детективи Національного антикорупційного бюро здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних провадженнях. Сукупний розмір предмету злочинів, що розслідуються, перевищує 85 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті