В Росії заборонили релігійну організацію «Свідки Єгови»

В Росії заборонили релігійну організацію «Свідки Єгови»

Вони ставили надто багато питань: діяльність «Свідків» визнана екстремістською

В Росії заборонили релігійну організацію «Свідки Єгови»
Судове засідання в РФ з приводу заборони "Свідків Єгови"
фото Офіційний сайт "Свідків Єгови" в Росії

У четвер, 20 квітня, Верховний суд РФ заборонив роботу «Управлінського центру свідків Єгови в Росії», визнавши його діяльність екстремістською, в зв’язку з чим центр повинен бути ліквідований. Також суд постановив ліквідувати всі 395 місцевих релігійних організацій і конфіскувати їх майно на користь держави. Про це повідомляє видання РБК.

Мін'юст РФ подав позов про заборону «Свідків Єгови» до Верховного суду 17 березня цього року. Міністерство пояснило це тим, що організація порушує російське законодавство в питаннях, які стосуються протидії екстремізму. Мін'юст РФ, зокрема, вказував на поширення екстремістської літератури представництвами «Свідків Єгови», передає Интерфакс.

Крім того, загрозою безпеці людини представники Мін'юсту називають заборону на переливання крові, яку пропагують «Свідки».

У свою чергу, представники «Свідків Єгови» раніше просили Верховний Суд РФ прийняти від них зустрічний позов «про визнання релігійної організації жертвами політичних репресій». Суд у прийнятті позову відмовив.

В організації «Свідки Єгови» прокоментували рішення Верховного суду Росії про її заборону. Заява опублікована на її офіційному сайті в Росії.

«Дата 20 квітня 2017 року має шанс увійти в історію як чорний день для основоположних свобод людини в Росії», ─ йдеться в повідомленні.

В історичній перспективі таке рішення може призвести до «сумних наслідків як для віруючих різних віросповідань, так і для іміджу Росії на світовій арені», зазначається в тексті. Віруючі почали готувати апеляційну скаргу, яку розглянуть протягом місяця, уточнюється в повідомленні.

Представник «Свідків» Сергій Черепанов заявив, що рішення ВС буде оскаржено в Страсбурзькому суді.

Ситуацію прокоментували спеціальні доповідачі ООН, експерти з прав людини:

«Цей судовий позов становить загрозу не тільки для «Свідків Єгови», а й для свободи особистості в Росії», ─ заявили вони.

Подібне використання законодавства про боротьбу з екстремізмом стало приводом для обмеження свободи думок і релігійних переконань, вважають експерти, що є абсолютно неприйнятним. Такий підхід, на думку правозахисників ООН, обіцяє «темне майбутнє» для релігійної свободи в Росії.

* * *

Всього в світі налічується понад 8,3 млн «свідків Єгови» (станом на 2016 рік), зобов'язаних займатися проповідуванням і здавати про це звіти, в тому числі від 160 до 170 тис. в Росії. В Україні, за даними Вікіпедії, «Свідків» налічується 150 тисяч осіб.

«Свідки» не беруть участь у виборах і політичній діяльності, відмовляються від служби в армії, не відзначають державні та християнські свята і дні народження. Виступають проти будь-яких медичних процедур і препаратів, пов'язаних з кров'ю, в тому числі проти переливання донорської крові при операціях для порятунку життя (з цим пов'язано безліч судів і скандалів по всьому світу).

Діяльність організації заборонена в Китаї, Північній Кореї, Узбекистані, Туркменистані, Таджикистані, Саудівській Аравії, Ірані, Іраку та інших країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті