Морські вітряні турбіни стануть вдвічі більшими за літаки

Морські вітряні турбіни стануть вдвічі більшими за літаки

Чим більший вітряк - тим дешевша «зелена» енергія

Морські вітряні турбіни стануть вдвічі більшими за літаки
фото Twitter DONG Energy

Встановлені в морях вітряні турбіни скоро стануть вищими за Ейфелеву вежу і дозволять промисловості вперше постачати чисту енергію в великих масштабах без залучення субсидій.  Про це повідомляє Bloomberg.

Виробники на чолі з Siemens AG працюють над тим, щоб зробити турбіни більшими й потужнішими майже вдвічі. Їх лопасті вже зараз перевершують за розміром довжину крил найбільших авіалайнерів. Минулого тижня німецькі та датські розробники виграли право постачати електроенергію з морських вітропарків за ринковими цінами до 2025 року.

Ще 3 роки тому «морський вітер» був значно дорожчою технологією, ніж ядерні реактори, а іноді і вдвічі дорожчою за турбіни, встановлені на суходолі. Той факт, що такі розробники як Energie Baden-Wuerttemberg AG та Dong Energy A/S пропонують встановлення гігантських турбін у бурхливих морях без підтримки влади, вказує на те, що економіка енергетичного бізнесу змінюється з небувалою швидкістю.

Аналітик Bloomberg New Energy Finance Кіган Крюгер зазначив: «Dong і EnBW роблять ставку на турбіни в три-чотири рази більші за теперішні. Вони матимуть вирішальне значення для зниження вартості енергії».

Представники компанії Dong висловили сподівання, що вітряки зможуть виробляти від 13 до 15 мегават кожен. Виробництво електроенергії на лише одній гігантській 15-мегаватній турбіні буде дешевшим, ніж на п’яти 3-мегаваттних чи навіть двох 8-мегаватних. Менша кількість машин передбачає менше обслуговування.

Масштаби турбін не обмежуватимуться 15 мегаватами. В Альбукерці, штат Нью-Мексико, компанія Lockheed Martin Corp. працює над компонентами для створення 50-мегаватної турбіни з лопастями довжиною 100 метрів.

Нагадаємо, великі нафтові компанії Royal Dutch Shell Plc, Statoil ASA та Eni SpA вкладають мільярди доларів у вітряні ферми в Північному морі та інших місцях. Компанії поспішають заволодіти часткою у галузі зеленої енергетики, оскільки очікують, що вона ставатиме все серйознішим конкурентом на ринку електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті