Тереза Мей хоче обмежити в’їзд до Британії іноземним студентам

Тереза Мей хоче обмежити в’їзд до Британії іноземним студентам

Депутати збираються відсторонити прем’єра від вирішення питань міграції

Тереза Мей хоче обмежити в’їзд до Британії іноземним студентам
Фото pixabay.com

Тереза Мей вважає, що студенти з-за кордону, які приїжджають до Великобританії навчатися, мають входити до списків загального міграційного ліміту на в’їзд іноземців до країни. Що, своєю чергою, суттєво обмежить кількість таких студентів. Така позиція обурила депутатів, оскільки це шкодить британським університетам світового рівня.

Про це повідомляє The Independent.

У докладі, опублікованому сьогодні, 25 квітня, Міжпартійний комітет з вибору освіти закликає, щоб закордонних студентів заносили «до окремої класифікації і не враховували у загальний міграційний ліміт».

Також було зазначено, що студенти із ЄС принесли економіці Великобританії близько 3,7 млрд фунтів стерлінгів та 34 000 робочих місць за 2011-2012 роки. Комітет стурбований зменшенням кількості студентів на 7,4%, і ця тенденція погіршиться після Brexit.

Члени парламенту запропонували відсторонити Терезу Мей від вирішення цього питання, заявивши, що «ставлення до іноземних студентів як до гостей країни, а не до мігрантів має широку підтримку громадськості, парламенту та частини уряду».

В умовах зростаючої напруженості в Кабміні з приводу імміграції прем’єр-міністр може піти на компроміс, щоб проштовхнути законопроект про вищу освіту та дослідження, до того як парламент розпустять перед виборами. Якщо ж не піде на поступки, законопроект може заблокувати Палата лордів, що голосувала за поправку не вважати іноземних студентів мігрантами.

Хоча Тереза Мей минулого тижня підтримала плани уряду скоротити загальну кількість мігрантів у країну до 100 000 на рік, неясно, чи буде ця цифра включена до маніфесту Консервативної партії. Можливо, це просто популістські заяви, пише видання.

Деякі міністри, вважаючи, що мета все одно не буде досягнута, дають розпливчасті обіцянки скоротити міграцію до «контрольованого рівня».

Як повідомляв Mind, Тереза Мей ініціювала у Британії дострокові парламентські вибори, які відбудуться 8 червня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло