Китай презентував світу свій перший власний авіаносець (ВІДЕО)

Китай презентував світу свій перший власний авіаносець (ВІДЕО)

Аналітики вважають, що він зовсім схожий на українського «Варяга»

Китай презентував світу свій перший власний авіаносець (ВІДЕО)
Авіаносець Type 001A
Фото news.cn

У Китаї було спущено на воду перший авіаносець, повністю спроектований і побудований китайськими фахівцями.

Водотоннажність авіаносця Type 001A становить 59,5 тонн при довжині 305 метрів і шириною 75 метрів, і призначений він у тому числі і для дислокації китайських палубних винищувачів Шеньян J-15.

Як передає портал Sina.com, будівництво власного авіаносця Пекін почав іще у 2013 році. На воду корабель було спущено після святкування річниці заснування Військово-морських сил Китаю. Разом з тим остаточне введення в дію авіаносця очікується не раніше 2020 року.

Авіаносець Type 001A стане другим кораблем такого типу, що знаходяться на озброєнні китайської армії ─ першим став придбаний у 1998 році в України недобудований авіаносець «Варяг», який після інтенсивної модернізації отримав нове ім'я «Ляонін» і надійшов у розпорядження армії в 2012 році. У грудні 2016 року «Ляонін» вперше взяв участь у навчаннях.

На думку військових аналітиків, новий авіаносець, ймовірно, побудований за принципом «Ляоніна».

Китай також планує будівництво третього авіаносця Type 002A, спуск на воду намічено на 2021 рік, на якому буде встановлено більш сучасне обладнання, наприклад, замість трампліну з'являться парові катапульти.

Запуск нового авіаносця збігся в часі із зростанням напруги між США і Північною Кореєю.

Як повідомлялося, Американський військовий підводний човен «Мічиган» прибув до берегів Південної Кореї. «Мічиган» має приєднатися в регіоні до ударної групи на чолі з авіаносцем «Карл Вінсон» для того, щоб гарантувати безпеку в регіоні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло