«Газпром» вимагає в «Нафтогазу» відшкодувати йому більше грошей

«Газпром» вимагає в «Нафтогазу» відшкодувати йому більше грошей

У стокгольмському арбітражі розглянуть цю вимогу 30 червня

Російський «Газпром» збільшив суму вимог до українського «Нафтогазу» в арбітражі Стокгольма на більш ніж $5,3 млрд ─ до $37 млрд, випливає зі звіту «Газпрому». Про це передає РІА «Новости».

У повідомленні також йдеться, що арбітражне рішення буде прийнято 30 червня.

Уточнена сума включає вимоги з оплати заборгованості за поставлений у травні-червні 2014 року газ, оплату за зобов'язанням «бери або плати» за 2012-2016 роки та пені за прострочення оплати.

До цього остання озвучена «Газпромом» цифра вимог до «Нафтогазу» в арбітражі Стокгольма була $31,759 млрд доларів. В основному вона стосувалася штрафів за режимом «бери або плати». У січні «Газпром» направив «Нафтогазу» рахунок в розмірі 5,319 мільярда доларів на оплату палива, невибраного українською компанією в другому-четвертому кварталах 2016 року.

«Газпром» і «Нафтогаз України» судяться в Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року. Предметом позовів є контракти на поставку газу з Росії на Україну і транзит через територію України від 2009 року.

Основна частина претензій «Газпрому» до «Нафтогазу» в рамках суперечки щодо постачання газу припадає на штрафи за недобір за контрактним правилом «бери або плати» (take or pay). «Нафтогаз» вимагає від «Газпрому» зниження ціни, відшкодування переплат за непереглянутою ціною і транзитними ставками. Також українська компанія вимагає скасувати заборону на перепродаж газу.

«Бери або плати» ─ форма договорів про постачання великим покупцям. Постачальник зобов'язується надати товар аж до максимальних обсягів, обумовлених у контракті, а покупець ─ в будь-якому випадку сплатити ці обсяги незалежно від того, скільки він закупив насправді.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло