Важкі російські гроші: Пентагон почав розслідування проти екс-радника Трампа
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Важкі російські гроші: Пентагон почав розслідування проти екс-радника Трампа

Майкл Флінн приховав у декларації, що отримував кошти від російських компаній

Важкі російські гроші: Пентагон почав розслідування проти екс-радника Трампа
Фото Erin A. Kirk-Cuomo / defense.gov

Головний інспектор Пентагона розпочав розслідування стосовно того, чи приймав Майкл Флінн, колишній радник президента Дональда Трампа з національної безпеки, гроші від іноземних юридичних осіб та урядів. Про це передає Reuters.

Раніше з’ясувалося, що Майкл Флінн отримав $45 тисяч у 2015 році для участі в святкуванні 10-річчя пропагандистського телеканалу Russia Today, який контролюється урядом Росії.

Крім того, він працював у якості іноземного агента, що представляв інтереси Туреччини в компанії Inovo BV, яка восени минулого року перевела на рахунки заснованої Флінном групи Flynn Intel Group $530 тисяч.

Спочатку Флінн приховував інформацію про ці виплати.

Розслідування було відкрито після появи інформації конгресменів від Республіканської та Демократичної партій, оприлюдненої потім виданням The Washington Post, про те, що Флінн в своїй початковій декларації не повідомив федеральний уряд про платежі, отримані в 2015 році від російських компаній, зокрема, від телеканалу RT, «Лабораторії Касперського» і авіакомпанії «Волга- Дніпро».

Згодом Флінн представив свою податкову декларацію, в якій зізнався, що отримував гонорари від російських компаній. Зокрема, у декларації від 31 березня колишній радник президента зазначив, що у грудні 2015 року канал Russia Today (зараз RT) заплатив Флінну $33 750 за його промову про зовнішню політику США в питаннях розвідки.

Флінн також отримав два платежі по $11 250 кожен: перший ─ від вантажної авіакомпанії «Волга-Днепр», яка співпрацювала з ООН до корупційного скандалу, другий ─ від комп'ютерної фірми Kaspersky.

Спецслужба уточнює, що Флінн як відставний військовий офіцер зобов'язаний був виконувати норми конституції, які забороняють урядовцям приймати подарунки або виплати від іноземних держав.

Як повідомлялося, радник президента США Майкл Флінн подав у відставку через зв’язки з Росією. Звільнення посадовця пов’язують із таємними переговорами з російським послом Сергієм Кисляком наприкінці грудня. Саме в той день, коли в адміністрації Обами обговорювалося питання введення щодо Росії додаткових санкцій, Флінн зідзвонювався з Кисляком щонайменше 5 разів. Як стверджує розвідка США, Флінн переконував росіян потерпіти, поки до влади прийде Трамп, і не реагувати на санкції надто бурхливо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло