Експорт шотландського односолодового віскі перевищив $1 млрд

Експорт шотландського односолодового віскі перевищив $1 млрд

В минулому році за кордон було продано більше 113 млн пляшок сингл-молта

Експорт шотландського односолодового віскі перевищив $1 млрд
Фото pixabay.com

Вперше з 2011 року Шотландія збільшила експорт віскі в об'ємному і вартісному вираженні. У 2016 році експорт віскі склав $1,3 млрд. Про це говорять дані Шотландської асоціації віскі (SWA), передає Інтерфакс-Україна.

Ослаблення курсу фунта після червневого референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу (Brexit), «швидше за все, позитивно вплинув на загальні показники», обережно зазначає SWA.

Обсяг експорту шотландського віскі підвищився в 2016 році на 4,8%, до 340 млн літрів чистого алкоголю, або 850 млн літрів віскі, тобто 1,2 млрд стандартних пляшок ємністю 0,7 л, оголосила британська митна служба.

За даними SWA, в минулому році за кордон було продано більше 113 млн пляшок сингл-молта, тобто приріст за обсягом склав 10%. У вартісному вираженні експорт збільшився на 11,8% – до трохи більше 1 млрд фунтів. Таким чином, на його частку припадало 9,3% експорту шотландського віскі за обсягом, але 26% за вартістю.

З передкризового 2007 року експорт односолодового віскі збільшився вдвічі, інших сортів шотландського віскі – на 23%.

Головним ринком збуту шотландського віскі залишається Європейський союз без урахування Великобританії – 31% всього експорту. Частка Північної Америки склала 26%, Азії – 20%. Поставки в США виросли на 2% за обсягом і на 14% за вартістю, до 856 млн фунтів.

Скотч займає перше місце серед експортованих Великобританією продуктів харчування напоїв за обсягом експортної виручки. В цілому шотландський віскі приніс Британії 1,3% виручки від експорту товарів в минулому році без урахування нафти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті