У Грузії засудили колишнього прем'єра і главу Мін'юсту за захоплення винзаводу

У Грузії засудили колишнього прем'єра і главу Мін'юсту за захоплення винзаводу

Колишні чиновники засуджені до трьох і двох років позбавлення волі

Тбіліський міський суд у середу виніс обвинувальні вироки стосовно колишнього прем'єр-міністра Грузії Вано Мерабішвілі та колишнього міністра юстиції Зураба Адеішвілі у справі про насильницьке вилучення Акурського винного заводу в місті Телаві в 2004 році, передає «Інтерфакс-Україна».

Як повідомляють грузинські ЗМІ, у даній справі суд засудив Мерабішвілі до трьох років позбавлення волі, а Адеішвілі – до двох років, проте з урахуванням чинного закону «Про амністію» тюремні терміни були знижені відповідно до двох років і трьох місяців і одного року і шести місяців.

Екс-прем'єр міністр Мерабішвілі наразі відбуває ув'язнення в Грузії за іншими звинуваченнями, а Адеішвілі з грудня 2012 року розшукується грузинської прокуратурою.

Незважаючи на кілька порушених кримінальних справ проти Адеішвілі, судовий вирок у справі про Акурському винзаводу для нього перший.

Кримінальну справу щодо Акурського винзаводу було порушено після приходу нової влади в Грузії в 2012 році. Згідно з даними прокуратури, Мерабішвілі та Адеішвілі особисто чинили психологічний тиск на власників заводу Теймураза Мегрелішвілі та Нодара Модебадзе, які були змушені під цим тиском поступитися заводом і відмовитися від усіх прав на нього.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло