Китайська компанія виграла тендер на днопоглиблення в порту «Южний» на 600 млн

Китайська компанія виграла тендер на днопоглиблення в порту «Южний» на 600 млн

Перший переможець тендеру неправильно розрахував ціноутворення

China Harbour Engineering Company Ltd виграла тендер на реалізацію проекту «Реконструкція морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів морпорту Южний».

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України (АМПУ).

Першим переможцем тендеру стала бельгійська Novadeal LTD. Але компанія не надала необхідний перелік документів для завершення конкурсної процедури відповідно до вимог частини 4 статті 28 закону про держзакупівлі, і тендерний комітет відхилив цю пропозицію.

В АМПУ уточнюють, що за умовами тендерної документації, розробленої за міжнародними стандартами, необхідно підтвердити запропоновану ціну відповідними технічними документами.

«Однак учасником договірна ціна була порахована неправильно – без дотримання держстандартів України, а саме «Правил визначення вартості будівництва» і «Правил визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво». Крім того, ціна тендерної пропозиції Novadeal LTD за результатами аукціону не відповідає договірній ціні, зазначеній у проекті контракту, підписаного учасником і завантаженого в систему ProZorro. Також документація компанії не підтверджена локальними кошторисами і додатками, відсутня договірна ціна в форматі *.imd», – повідомили в АМПУ.

Тепер новий переможець – CHEC – повинен протягом трьох робочих днів завантажити необхідну інформацію в систему, після чого тендерний комітет перевірить її на відповідність нормам і стандартам. Остаточні результати тендеру будуть озвучені після цього.

Як повідомлялося, бельгійська Novadeal LTD раніше обійшла на аукціоні китайську компанію лише на 45 000 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті