В новому бюджеті США закладено півмільярда доларів для України

В новому бюджеті США закладено півмільярда доларів для України

Між тим Трампу не вдалося реалізувати всі свої бюджетні амбіції

В новому бюджеті США закладено півмільярда доларів для України
Фото pixabay.com

Після кількох тижнів суперечок, переговорів та компромісів Сенат США схвалив законопроект про бюджет обсягом у 1,1 трильйона доларів, на 2017 фінансовий рік, який завершується 30 вересня. Про це повідомляє Reuters.

Це дозволить уряду функціонувати до 30 вересня і уникнути часткового закриття федеральних відомств.

Законопроект підтримали 79 сенаторів, 18 висловилися проти. Для остаточного набуття чинності залишається ще схвалення Конгресу та підпис президента Трампа.

Як стало відомо, документ передбачає виділення щонайменше $560,465 млн на підтримку України. З них близько 150 млн доларів планується виділити у межах «Ініціативи допомоги Україні у сфері безпеки» і ще 410 млн доларів – як різні види допомоги.

І республіканці, і демократи вважають прийняття бюджету перемогою, однак не всі пропозиції та плани Трампа реалізувалися в цьому бюджеті повною мірою.

Законопроект збільшує військові витрати на $19,9 млрд, порівняно з 2016 фін.роком, а це значно менше, ніж пропонував Трамп ($54 млрд). Головна задумка президента побудувати стіну на кордоні з Мексикою теж не здійсниться: фінансування на будівництво не було включено у законопроект.

Після того, як у Конгресі відмовилися також скоротити витрати на охорону навколишнього середовища, Дональд Трамп різко розкритикував ці рішення і заявив, що, можливо, не варто фінансувати сам уряд.

Досягнення двопартійної бюджетної домовленості означає, що робота уряду США після затвердження бюджету буде профінансована до кінця вересня.

Призупинення роботи уряду США відбувається, коли розбіжності між органами влади неможливо подолати в ході переговорів. Найчастіше причиною розбіжностей стає планування бюджету, яке за законом має завершитися до 30 вересня. Якщо цього не відбувається, федеральні агентства закриваються повністю або частково, відправляючи співробітників «не найважливіших» відділів (близько 38% їх загального числа) у відпустку за свій рахунок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті