Надзвичайна ситуація в США: аварія на ядерному об’єкті

Надзвичайна ситуація в США: аварія на ядерному об’єкті

Влада запевняє, що викиду радіації не було

Міністерство енергетики США повідомило, що було частково зруйновано один із залізничних тунелів на території Хенфордського комплексу, штат Вашингтон, де зосереджені вагони із радіоактивною речовиною. Частину працівників евакуювали, систему вентиляції вимкнули, після того як у стіні транспортного тунелю було виявлено пошкодження, приблизно в 270 км на захід від Сіетлу.

Інша частина штату залишається на місці в рамках протоколу реагування на екстрені ситуації. Про це повідомляє Reuters.

Хендфордський комплекс вже виведено з експлуатації, раніше на ньому виготовляли плутоній для ядерних бомб, які використовували наприкінці Другої світової війни. Зараз у приміщенні комплексу зберігають мільйони літрів радіоактивних відходів.

Міністерство енергетики США не зафіксувало викиду радіації. Проте генеральний директор разом з представниками захисної організації  Hanford Challenge вважає евакуацію правильним кроком.

«Там є велика діра, через неї може йти радіація. Мені не зовсім ясно, як вони визначили відсутність часткової радіації, – додав Карпентер. – Якщо є хмара радіоактивних часток, то це може вплинути на здоров’я працівників і суспільства. Ці частки легко можуть потрапити у легені».

Генеральний директор підприємства сказав, що затрати на очистку можуть скласти від $300 млрд до $500 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті