Уряд продовжив надзвичайні заходи на ринку електроенергії ще на місяць

Уряд продовжив надзвичайні заходи на ринку електроенергії ще на місяць

Введення надзвичайних заходів дозволило заощадити 1,7 млн тонн вугілля і збільшити його запаси на складах до 2,2 млн тонн

Уряд продовжив надзвичайні заходи на ринку електроенергії ще на місяць
Фото: pixabay.com

Кабінет міністрів України на засіданні 11 травня продовжив термін дії надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, введених три місяці тому, ще на місяць.

«Потрібно продовжувати [заходи], тому що повинні приймати оперативні управлінські рішення. Ми керуємо системою не в штатному режимі, на превеликий жаль. Але і це випробування ми пройдемо, хто б нам що не заважав», – заявив прем'єр Володимир Гройсман на засіданні уряду, передає «Інтерфакс».

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив, що введення надзвичайних заходів дозволило заощадити 1,7 млн тонн вугілля і збільшити його запаси на складах до 2,2 млн тонн, що відповідає рівню запасів восени 2016 року – перед початком опалювального сезону.

Насалик також повідомив, що завдяки запровадженим заходам внесок атомної енергетики у вироблення електроенергії в Україні у квітні досяг 62,5%. А минулої неділі, 7 травня, був встановлений абсолютний рекорд – 68% у порівнянні з 47% в травні минулого року.

Як повідомлялося, надзвичайні заходи в енергетиці, передбачені урядовим розпорядженням №103-р від 15 лютого 2017 року, набрали чинності з 17 лютого через блокаду поставок товарів із зони АТО, зокрема, вугілля антрацитної групи, на якому працює половина ТЕС енергогенеруючих компаній країни.

На час дії надзвичайних заходів «Укренерго» зобов'язана визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей; встановити вимоги щодо складу обладнання ТЕС в розрізі енергоблоків; при необхідності і за узгодженням з Міненерговугілля – застосовувати графіки аварійних відключень.

У свою чергу, держпідприємство «Енергоринок» має розробити графіки навантаження енергосистеми з урахуванням вимог «Укренерго» за складом обладнання ТЕС; забезпечити нарахування платежів за електроенергію її виробникам (за діючими ціновими заявками), для яких зафіксовані графік та обсяги виробництва, за граничною ціною системи.

Крім того, «Енергоатом» зобов'язаний забезпечити при необхідності часткове розвантаження окремих блоків АЕС у вихідні та святкові дні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті