S&P прогнозує зростання ВВП України на 1,9% в 2017 році

S&P прогнозує зростання ВВП України на 1,9% в 2017 році

Агентство очікує зростання економіки України в 2017-2020 рр на рівні 2,7%

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2017 році на рівні 1,9% і прискорення динаміки 2018 року до 2,8%.

«Ми прогнозуємо приріст ВВП у 2017 році на 1,9%, незважаючи на ризики, пов'язані з недавньою блокадою на сході країни. Ми очікуємо подальше зростання рівня споживання протягом прогнозованого періоду в результаті підвищення мінімальної заробітної плати, зниження рівня інфляції і поступових покращень на ринку праці», – повідомляється в огляді S&P.

Крім цього, подальше економічне відновлення підтримують проведені владою реформи, які сприятимуть залученню інвестицій в ключові сектори, такі як сільське господарство і будівництво, а також набула чинності в 2016 році Угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, яке частково компенсувало скорочення експорту в Росію.

«Ми вважаємо, що це призведе до середньорічного показника зростання ВВП на рівні 2,7% в 2017-2020 рр.», – вважають аналітики S&P.

Агентство також відзначає, що в міру стабілізації економіки країни і зростання експорту дефіцит рахунку поточних операцій (РПО) складе в середньому 3,3% ВВП в 2017-2020 рр. і буде фінансуватися за рахунок прямих іноземних інвестицій (ПІІ), підтримки з боку міжнародних організацій-кредиторів і зарубіжних запозичень.

Згідно з оцінками S&P, зовнішній борг України за вирахуванням ліквідних активів в 2017-2020 рр. в середньому складе 131% надходжень по РПО, в той час як потреби в зовнішньому фінансуванні як відсоток надходжень по РПО та доступних для використання резервів складуть 137%.

Проте, додає агентство, обидва показники почнуть знижуватися, оскільки зростання надходжень по РПО і раніше буде підтримуватися високими показниками експорту.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло