Європа та Японія не підтримали «Трампологію»
«Велика сімка» надає перевагу традиційним правилам Світової організації торгівлі

США заявили в суботу, що інші провідні країни світу звикли до політики Дональда Трампа, але Європа та Японія висловили свою стурбованість щодо зміни політики Вашингтону.
Учасники «Великої сімки» зустрілися на півдні Італії, у сподіваннях почути більше про плани Трампа, які, на їх думку, відродять протекціонізм і повернуть глобальний підхід до таких питань, як банківська реформа та зміни клімату. Про це повідомляє Reuters.
Секретар Міністерства фінансів США Стівен Мнучін заявив, що США зарезервували за собою право бути протекціоністами у випадках, коли торгівля є несправедливою або не вільною.
«Ми не хочемо бути протекціоністами, але ми залишаємо це право за собою, якщо ми вважаємо, що торгівля ведеться не вільно або несправедливо… наш підхід полягає у більш збалансованій торгівлі, і люди про це чули», – Мнучін сказав репортерам після закінчення дводенної зустрічі. – І, як я кажу, людям зараз більш комфортно, коли у них є можливість провести час зі мною, почути президента і наше економічне послання».
Інші міністри із країн «Великої сімки» дали зрозуміти, що не розділяють його поглядів. «Усі шестеро інших… сказали відкрито, а іноді дуже прямо, представникам США, що абсолютно необхідно продовжувати міжнародне співробітництво», – заявив журналістам французький міністр фінансів Мішель Сапін.
Європейські представники «Великої сімки» поскаржились, що ніхто достеменно не знає, що вкладають Сполучені Штати у поняття «вільної торгівлі», і що єдиний спосіб встановити справедливість – це слідувати правилам СОТ. Також вони зазначили, що вимога США збалансувати торгівлю на двосторонній основі не є економічно обґрунтованою, оскільки торговий дефіцит та профіцит можна аналізувати лише у глобальному контексті.
Представник Міністерства фінансів Японії заявив у суботу, що невизначеність залишається за тим, наскільки швидко федеральна резервна система США підвищить відсоткові ставки, але найбільше питань викликало можливе зниження податків у США.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп вирішив скоротити ставку податку на прибуток і запропонувати багатонаціональним кампаніям податкову перерву на прибутки, що повернуться назад до країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].