Трамп розповів Лаврову секретні розвіддані – американські ЗМІ

Трамп розповів Лаврову секретні розвіддані – американські ЗМІ

Оточення Трампа спростовує цю інформацію

Трамп розповів Лаврову секретні розвіддані – американські ЗМІ
Фото МИД России

Деякі американські видання, серед яких Washington Post та New York Times, звинуватили президента США Дональда Трампа в тому, що він під час зустрічі минулого тижня передав міністру закордонних справ Сергію Лаврову певну секретну інформацію, яка стосується терористичного угрупування «Ісламська держава». Про це повідомляє Euronews.

Радник Трампа з питань національної безпеки Герберт Макмастер категорично відкидає ці звинувачення.

«Ця стаття – брехня, – заявив радник. – Президент та міністр закордонних справ обговорили спільні для обох країн загрози, зокрема, пов‘язані з цивільною авіацією. У жоден момент не йшлося про розвідувальну інформацію чи методи роботи спецслужб. Президент не розголошував даних про проведення військових операцій».

Макмастер наголосив, що також перебував перебував у тій залі, де проходила зустріч, і нічого подібного не було.

Раніше The Washington Post повідомив, що Трамп передав Лаврову певні розвіддані, настільки делікатні, що деталі не повідомлялися союзникам і призначалися тільки для службового користування навіть всередині уряду США.

За словами джерел видання, під час зустрічі Трамп почав описувати деталі загрози з боку терористів ІДІЛ, пов'язаної з використанням ноутбуків у літаках. Найбільшу заклопотаність Білого дому викликало те, що Трамп повідомив місто на території, контрольованій ІДІЛ, в якому американська розвідка виявила загрозу.

За словами джерел, Росія може використати цю інформацію для визначення союзника США або для розкриття методів американської розвідки.

Трамп також повідомив офіційним представникам РФ про дії, які США здійснили або збираються здійснити, включаючи військові операції в Іраку і Сирії.

Офіційні посадові особи США заявили, що рішення Трампа про передачу даних Росії загрожує співпраці з союзником, який має доступ до внутрішньої діяльності ІДІЛ.

Нагадаємо, 10 травня міністр закордонних справ Росії Лавров зустрівся у Вашингтоні з президентом Трампом та державним секретарем США Рексом Тіллерсоном. За офіційною інформацією, сторони обговорили ситуацію у Сирії, в Україні тощо.

Як повідомлялося, громадськість звернула увагу, що на останній зустрічі Трампа з Лавровим і Кисляком політики поводилися підозріло і надто по-дружньому – ніби давні знайомі, припускали в соцмережах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті