Турчинов: Указ про санкції до російських сайтів вже вступив в силу

Турчинов: Указ про санкції до російських сайтів вже вступив в силу

Щоб використовувати санкції до провайдерів, які будуть ігнорувати заборону, потрібно змінювати законодавство

Указ президента, який запроваджує в дію рішення Ради національної оборони і безпеки України про заборону в Україні ряду російських соціальних мереж і веб-сервісів, вже вступив в силу. Кабінету міністрів доручено відпрацювати механізм його реалізації, заявляє секретар РНБО Олександр Турчинов, передає Інтерфакс.

«Указ вже вступив в силу і тепер головне питання, щоб він почав працювати Для того, щоб указ почав працювати, доручено Кабінету міністрів, Службі безпеки терміново відпрацювати механізм реалізації положень цього указу», – сказав Турчинов журналістам у вівторок.
За його словами, соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники» незаконно використовувалися для збору інформації, через них велася інформаційна агресія проти України, «кондова пропаганда».

«Вони використовуються навіть для вербування агентурної мережі російськими спецслужбами і багато інших пов'язаних з цим проблем. Більш того, саме в цих соціальних мережах, в першу чергу у « ВКонтакте», найбільше поширюється піратський контент. А ми з вами європейська країна ... і ми повинні обмежити можливість користуватися піратським контентом», – додав Турчинов.

Секретар РНБО закликав українських провайдерів не чекати листи СБУ, які, можливо, будуть направлені їм у середу, а почати блокувати контент ресурсів вже протягом дня, зазначивши, що деякі великі українські провайдери вже почали це робити.

При цьому на питання про санкції до провайдерів, які будуть ігнорувати цю заборону, секретар РНБО заявив, що для цього потрібно змінювати законодавство. «Для того, щоб говорити про санкції проти провайдерів, скажу об'єктивно: таке завдання вже поставлено – необхідно внести зміни в законодавство», – сказав він.

Турчинов уточнив, що зміни в законодавстві потрібно для того, щоб провайдери не роздумували про те, виконувати чи ні рішення, спрямований на інформаційному захисті Україна.

З приводу програмного забезпечення, яке потрапило під санкції, секретар РНБО висловив переконання в можливості переходу на програмне забезпечення українського виробництва в найкоротші терміни в державних установах.

«Безумовно, ми не можемо змусити бухгалтера, який користується російським програмним продуктом, відмовитися від нього. В першу чергу це стосується санкцій, спрямованих на неможливість реалізації цього програмного продукту. І, безумовно, коли ми говоримо про державні установи, бюджетних установах, то тут не буде факультативу і терміново, в обов'язковому порядку вони будуть переводитися на програмний продукт національного виробника», – сказав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло