Нова послуга від SpaceX: космічні похорони за $2,5 тисячі

Нова послуга від SpaceX: космічні похорони за $2,5 тисячі

Прах близьких після запуску облетить всю планету

Нова послуга від SpaceX: космічні похорони за $2,5 тисячі
фото SpaceX

Компанія Elysium Space на своєму сайті оголосила, що меморіальний корабель Elysium Star II з людським прахом буде доставлений на орбіту ракетою-носієм Falcon 9 від SpaceX у рамках місії SSO-A компанії Spaceflight Industries.

Зазвичай прах приймається на борт космічного апарату як вторинний вантаж, коли корабель чи зонд виконує іншу місію, однак Elysium Star II, за словами представників Elysium Space, є першим меморіальним кораблем, і космічні похорони – це його основне завдання.

Elysium Star II буде запущений в рамках місії SSO-A компанії Spaceflight Industries. В рамках запуску ракети-носія Falcon 9 зі стартового майданчика SLC-4E, запланованого на кінець 2017 року, планується відправити в космос понад два десятки космічних апаратів від різних клієнтів, в тому числі меморіальний корабель.

Місця для праху на кораблі ще можна зарезервувати на сайті Elysium Space. Одне місце коштує від $2,490. На борту меморіального корабля вже зарезервовано 100 місць під капсули з прахом.

Космічний корабель Elysium Star II буде виведено на сонячно-синхронну орбіту, завдяки чому, за словами представників Elysium Space, прах «побуває над усіма місцями планети». Через два роки корабель зійде з орбіти і згорить в щільних шарах атмосфери.

Варто зазначити, що сьогодні існують й інші незвичайні приклади сучасних похоронних обрядів. Наприклад, іспанська компанія Bios Urn створила інкубатор, який дозволить з праху покійних родичів і близьких виростити дерево.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті