Україна ввела антидемпінгове мито на азотні добрива з РФ

Україна ввела антидемпінгове мито на азотні добрива з РФ

Мито в розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду і КАС

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 18 травня вирішила ввести в дію антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду і карбамідно-аміачної суміші, КАС) походженням з Російської Федерації, йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку.

«Мито в розмірі 31,84% застосовуватиметься до всіх виробників карбаміду і КАС походженням з РФ. Рішення вступає в силу на другий день після публікації повідомлення в «Урядовому кур'єрі», – йдеться в повідомленні.

За даними МЕРТ, розслідування підтвердило факти демпінгу з боку російських виробників міндобрив.

«Імпорт російських добрив в Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив і становить загрозу для продовольчої безпеки України. З огляду на те, що РФ є основним постачальником добрив в Україні (80-90% від загального обсягу), імпорт добрив за демпінговими цінами ставить українських аграріїв в небезпечну залежність від їх поставок в майбутньому «, – відзначають в міністерстві.

У МЕРТ підкреслюють, що непередбачене припинення поставок добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії РФ проти України в торговельній сфері.

Разом з тим, у відомстві вказують на необхідність диверсифікації поставок добрив, в зв'язку з чим відзначають важливість прийняття урядового законопроекту щодо обнулення мит на імпорт в Україну добрив азотної групи.

Як повідомлялося, МКМТ вирішила ввести антидемпінгові мита на карбамід та КАС з РФ ще 27 грудня 2016 року, проте 13 лютого 2017 року рішення було призупинено за клопотанням Мінагропроду.

Нагадаємо, у квітні Україна вирішила провести проміжний перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту аміачної селітри походженням з Російської Федерації. Таке рішення було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, та оприлюднене на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті