Європа визнає, що український уряд, блокуючи сайти, діє в національних інтересах

Європа визнає, що український уряд, блокуючи сайти, діє в національних інтересах

Водночас варто утримуватися від порушення права на свободу вираження

Європа визнає, що український уряд, блокуючи сайти, діє в національних інтересах
фото з відкритих джерел

Євросоюз озвучив свою позицію щодо блокування російських сайтів та соцмереж в Україні. Зокрема у відповідь на запит «Європейської правди» в представництві Європейського союзу в Україні повідомили:

«Ми знаємо про рішення Ради національної безпеки і оборони України заблокувати ряд російських онлайн-сервісів, включаючи популярні соціальні медіа-платформи в Україні в рамках обмежувальних заходів, прийнятих Україною», – заявив у коментарі ЄП Юргіс Вільчинскас, керівник відділу преси та інформації представництва ЄС.

«Ми визнаємо, що захист національної безпеки є прерогативою українського уряду», – наголосив представник ЄС.

Він також зазначив, що ознайомлений із публічними заявами української влади про те, що рішення було прийнято виходячи з інтересів національної інформаційної безпеки і що за останні місяці Україна стала об'єктом численних кібератак та дезінформаційних кампаній.

Однак цих аргументів наразі недостатньо, заявив Юргіс Вільчинкас. Європа вимагає гарантій, що введені санкції, ухвалені з міркувань нацбезпеки, не мають негативного впливу на фундаментальне право на свободу вираження думки», – наголосив дипломат.

Посадовець додав, що детальніші роз'яснення від української влади щодо санкцій, зокрема, їх тимчасового характеру, допоможе пролити світло на ситуацію.

Нагадаємо, у Державному департаменті США наголосили, що не робили офіційних заяв щодо рішення України про запровадження санкції проти російських соцмереж та компаній.

Як повідомлялося, в РНБО запевнили, що жодним чином не будуть переслідувати українців, які користуються російськими соцмережами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло