Україна різко скоротила випуск коксівного вугілля
Обсягів виробленого коксу досить під існуючі виробничі програми метпідприємств
Українські коксохімічні заводи у січні-квітні поточного року скоротили виробництво металургійного коксу 6%-вої вологості на 25,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 3,326 млн тонн.
Як повідомили «Інтерфаксу» в об'єднанні коксохімічних підприємств «Укркокс», у квітні випущено 744 000 тонн коксу, тоді як у попередньому місяці – 773 000 тонн.
За словами гендиректора «Укркокса» Анатолія Старовойта, у останні місяці було зниження обсягів випуску коксу.
«Поки ще падаємо. Але вже починається зростання виробництва. Значно наростила випуск продукції Авдіївка (АКХЗ) – там запустили 7-му і 9-ту батареї. Також наростив виробництво «ArcelorMittal Кривий Ріг». Тому в цьому і наступному місяці зростуть обсяги виробництва. Також можливий ще один стрибок випуску коксу до кінця року», – сказав Старовойт.
Щодо забезпечення коксохімів коксівним вугіллям Старовойт пояснив, що співвідношення українського та імпортного вугілля зберігається відповідно на рівнях 26-28% і 74-72%.
«Проблем з вугіллям немає. Крім українського видобутку є імпорт – в основному з США, РФ, Казахстану, Польщі, є одна екзотична поставка з Індонезії. Але ціни імпортного вугілля істотні, хоча споживачі терплять», – зазначив гендиректор «Укркокса».
За його словами, в уряді не розглядалося питання про введення ліцензування експорту коксівного вугілля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].