Україна різко скоротила випуск коксівного вугілля

Україна різко скоротила випуск коксівного вугілля

Обсягів виробленого коксу досить під існуючі виробничі програми метпідприємств

Українські коксохімічні заводи у січні-квітні поточного року скоротили виробництво металургійного коксу 6%-вої вологості на 25,2% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 3,326 млн тонн.

Як повідомили «Інтерфаксу» в об'єднанні коксохімічних підприємств «Укркокс», у квітні випущено 744 000 тонн коксу, тоді як у попередньому місяці – 773 000 тонн.

За словами гендиректора «Укркокса» Анатолія Старовойта, у останні місяці було зниження обсягів випуску коксу.

«Поки ще падаємо. Але вже починається зростання виробництва. Значно наростила випуск продукції Авдіївка (АКХЗ) – там запустили 7-му і 9-ту батареї. Також наростив виробництво «ArcelorMittal Кривий Ріг». Тому в цьому і наступному місяці зростуть обсяги виробництва. Також можливий ще один стрибок випуску коксу до кінця року», – сказав Старовойт.

Щодо забезпечення коксохімів коксівним вугіллям Старовойт пояснив, що співвідношення українського та імпортного вугілля зберігається відповідно на рівнях 26-28% і 74-72%.

«Проблем з вугіллям немає. Крім українського видобутку є імпорт – в основному з США, РФ, Казахстану, Польщі, є одна екзотична поставка з Індонезії. Але ціни імпортного вугілля істотні, хоча споживачі терплять», – зазначив гендиректор «Укркокса».

За його словами, в уряді не розглядалося питання про введення ліцензування експорту коксівного вугілля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло