NASA: астронавтам доведеться вийти «прогулятись» у відкритому космосі

NASA: астронавтам доведеться вийти «прогулятись» у відкритому космосі

Під час космічної «прогулянки» буде відремонтовано важливе обладнання

Пара астронавтів вийде за межі Міжнародної космічної станції уже у вівторок для екстреної космічної «прогулянки», яка має на меті заміну несправного комп’ютеру, одного з двох, який управляє великими американськими системами на орбітальній станції.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на повідомлення NASA.

Пристрій зламався у суботу, в результаті чого орбітальна лабораторія вартістю у $100 млрд залежала від системи резервного копіювання для направлення команд до систем сонячної енергії, радіаторів, охолоджуючих контурів та іншого обладнання.

NASA повідомила, що команді з п’яти осіб з США, Росії та Франції, які зараз знаходяться на станції, ніколи не загрожувала жодна небезпека. Питання, кому саме доведеться здійснювати двогодинну космічну «прогулянку», ще вирішується.

Остання екстрена космічна «прогулянка» NASA відбулась у грудні 2015 року, коли два астронавти США покинули станцію, щоб випустити гальма на транспортері робота-маніпулятора.

Міжнародна космічна станція, на якій працюють ротаційні екіпажі астронавтів та космонавтів, слугує дослідницькою лабораторією для біології, матеріалознавства та фізичних експериментів, а також астрономічних спостережень та дистанційного зондування Землі.

Станція належить і використовується 15 країнами і летить на рівні близько 400 км над Землею. З 2000 року на ній постійно працюють ротаційні екіпажі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло