Нідерландський сенат визначився з позицією щодо асоціації Україна – ЄС

Нідерландський сенат визначився з позицією щодо асоціації Україна – ЄС

Більшості має бути достатньо для успішного голосування через тиждень

Нідерландський сенат визначився з позицією щодо асоціації Україна – ЄС
Прем'єр-міністр Марк Рютте
Фото Minister-president Rutte/flickr

У Сенаті Нідерландів сформувалася більшість, яка готова підтримати підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Це стало зрозуміло після дебатів у верхній палаті парламенту, які пройшли учора в Гаазі.

Про позитивну налаштованість парламентських фракцій повідомляє на своїй сторінці в Facebook  активіст української громади в Нідерландах Олександр Снідалов.

«Сьогодні в Сенаті Нідерландців утворилась більшість на підтримку угоди про асоціацію. Крім традиційних прихильників угоди, сенаторів від [партій] VVD, D66, GroenLinks, PvdA вона також включає дев'ять сенаторів партії CDA (християнських демократів), яка офіційно проти ухвалення угоди, а також троє сенатори від партії CU, яка також офіційно не підтримує ратифікацію угоди», – написав він.

За словами Снідалова, цієї більшості буде більш ніж достатньо для успішного голосування через тиждень.

CDA в нижній Другій палаті парламенту ще в лютому виступили проти угоди. Нині ця політична група заявляє, що має до асоціації «позитивне ставлення». Елко Брінкман, лідер партії християнських демократів в Сенаті, зазначив, що позиція його фракції може відрізнятися від думки колег із нижньої палати парламенту, однак це допустимо, тому що Сенат проводить власну оцінку ситуації, і точки зору двох фракції тієї самої партії можуть відрізнятися.

Радіо Свобода попросило прокоментувати дебати нідерландського сенату Тоні ван дер Тогта, експерта-міжнародника з Нідерландського інституту міжнародних відносин Клінгендаль. Він каже, що верхня палата парламенту не перебуває під таким впливом популістів, як нижня. На його думку, через тиждень, 30 травня, ця епопея із ратифікацією, вочевидь, завершиться позитивно.

Голландське радіо BNR, на яке посилається Снідалов, зазначає, що можливий розподіл голосів під час голосування наступного тижня може бути таким: 48 за і 27 проти. «За» швидше за все проголосують сенатори партій VVD, D66, PvdA, GroenLinks, CU та дев'ять сенаторів партії CDA. Проти, скоріше за все, будуть голосувати PVV, SP, PvdD, SGP і 50plus.

Нагадаємо, Нідерланди – єдина країна, яка рік тому провела референдум щодо ратифікації угоди про асоціацію України з Євросоюзом і жителі якої більшість голосів проголосували проти. У грудні минулого року лідери Євросоюзу погодили запропоновані Нідерландами пропозиції щодо умов завершення ратифікації у країні Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Нижня палата парламенту Нідерландів схвалила законопроект, яким вводиться в дію ратифікація Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Для завершення ратифікації документ має бути затверджений також Верхньою палатою парламенту Нідерландів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло