Рада не підтримала скасування «закону Савченко», про заборону георгіївської стрічки і мовних квот на ТБ
Авторами ініціатив про скасування законів виступили нардепи з фракцій «Опозиційний блок» і «Відродження»
Нардепи не підтримали проекти постанов про скасування раніше прийнятих Верховною Радою законів про заборону в Україні георгіївської стрічки, скасування «закону Савченко» і закону про мовні квоти на українському телебаченні.
Як передає «Інтерфакс-Україна», згідно з регламентом парламенту, спікер поставив на голосування проект постанови (№2987-П) про скасування рішення від 16 травня про прийняття закону про внесення доповнень до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди «георгіївською ( гвардійської) стрічки».
На вечірньому засіданні Верховної Ради 25 травня за даний проект постанови проголосували лише 19 народних депутатів при 226 мінімально необхідних.
Авторами ініціативи про скасування закону виступили народні депутати з фракції «Опозиційний блок» Дмитро Шенцев і Нестор Шуфрич.
Після цього Верховна Рада не підтримала проект постанови, яким пропонувалося повернути дію «закону Савченко», – про особливості зарахування строків тримання в СІЗО в терміни відбування покарання в місцях позбавлення волі (де один день в СІЗО зараховувався за два дні відбування покарання).
Автор проекту постанови за №5534-п про скасування рішення парламенту від 18 травня про прийняття закону про внесення зміни до КК України щодо правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення – народний депутат з групи «Відродження» Андрій Шипко пояснював свою пропозицію тим, що під час прийняття закону були «факти неперсонального голосування».
Також у парламенті було зареєстровано два проекти постанови №5313-П і №5313-П1 авторства народних депутатів з фракції «Опозиційний блок» Юрія Павленко, Михайла Папієва і позафракційного Якова Безбаха про скасування закону про квоти, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу.
Спікер поставив їх на голосування, і вони не знайшли підтримки сесійної зали. Таким чином, закон про квоти не був скасований парламентом, отже спікер може його підписати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].