Рада не підтримала скасування «закону Савченко», про заборону георгіївської стрічки і мовних квот на ТБ

Рада не підтримала скасування «закону Савченко», про заборону георгіївської стрічки і мовних квот на ТБ

Авторами ініціатив про скасування законів виступили нардепи з фракцій «Опозиційний блок» і «Відродження»

Нардепи не підтримали проекти постанов про скасування раніше прийнятих Верховною Радою законів про заборону в Україні георгіївської стрічки, скасування «закону Савченко» і закону про мовні квоти на українському телебаченні.

Як передає «Інтерфакс-Україна», згідно з регламентом парламенту, спікер поставив на голосування проект постанови (№2987-П) про скасування рішення від 16 травня про прийняття закону про внесення доповнень до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди «георгіївською ( гвардійської) стрічки».

На вечірньому засіданні Верховної Ради 25 травня за даний проект постанови проголосували лише 19 народних депутатів при 226 мінімально необхідних.

Авторами ініціативи про скасування закону виступили народні депутати з фракції «Опозиційний блок» Дмитро Шенцев і Нестор Шуфрич.

Після цього Верховна Рада не підтримала проект постанови, яким пропонувалося повернути дію «закону Савченко», – про особливості зарахування строків тримання в СІЗО в терміни відбування покарання в місцях позбавлення волі (де один день в СІЗО зараховувався за два дні відбування покарання).

Автор проекту постанови за №5534-п про скасування рішення парламенту від 18 травня про прийняття закону про внесення зміни до КК України щодо правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув'язнення – народний депутат з групи «Відродження» Андрій Шипко пояснював свою пропозицію тим, що під час прийняття закону були «факти неперсонального голосування».

Також у парламенті було зареєстровано два проекти постанови №5313-П і №5313-П1 авторства народних депутатів з фракції «Опозиційний блок» Юрія Павленко, Михайла Папієва і позафракційного Якова Безбаха про скасування закону про квоти, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу.

Спікер поставив їх на голосування, і вони не знайшли підтримки сесійної зали. Таким чином, закон про квоти не був скасований парламентом, отже спікер може його підписати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло