В Абу-Дабі побудують сонячну електростанцію на 1,2 ГВт

В Абу-Дабі побудують сонячну електростанцію на 1,2 ГВт

Сонячна ферма стане другою в світі за потужністю

В Абу-Дабі побудують сонячну електростанцію на 1,2 ГВт
фото Shutterstock

Управління Абу-Дабі з електрики і водопостачання (ADWEA) залучило необхідне фінансування – $872 млн – для будівництва сонячної електростанції, яка стане другою в світі за потужністю. Будівництво закінчиться в другому кварталі 2019 року, повідомляє портал Hightech.

ADWEA залучив $650 млн кредитних позик строком на 25 років від чотирьох японських, двох французьких і одного місцевого банку, причому провідним організатором угоди виступив японський Bank of Tokyo Mitsubishi, пише Reuters. Решту $222 вніс концерн-забудовник, який об'єднує китайського виробника сонячних панелей JinkoSolar і японську компанію Marubeni.

Будівництво сонячної електростанції потужністю 1,177 ГВт почнеться негайно і буде закінчено в другому кварталі 2019 року. Елекстростанція стане другою в світі за потужністю після китайського сонячного парку в Нінсі на 2 ГВт, який будує компанія Minsheng New Energy Investment. Будівництво китайської станції, що складається з 6 млн сонячних панелей, почалося у квітні 2015 року, а в червні минулого року проект вже був готовий наполовину.

У вересні минулого року JinkoSolar і JinkoSolar запропонували на аукціоні в Абу-Дабі найнижчу на даний момент ціну на сонячну енергію – 2,42 цента за кВт/год. За прогнозом дослідницької компанії GTM Research, цього року ціна на енергію сонця може опуститися нижче 2 центів за кВт/год, що зробить сонячну енергетику ще більш конкурентною.

На даний момент найпотужнішою в світі діючою сонячною фермою вважається сонячний парк у водосховищі Лун'янся в Китаї: його площа складає 23 кв. км, а потужність – 850 МВт.

Друге місце займає сонячна електростанція компанії Adani в індійському штаті Тамілнад потужністю 648 МВт і загальною площею 10 кв. км.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті