В Австралії винайшли сонячні батареї, в 30 разів дешевші за Tesla

В Австралії винайшли сонячні батареї, в 30 разів дешевші за Tesla

Нова технологія друку робить їх простими у використанні й перенесенні

В Австралії винайшли сонячні батареї, в 30 разів дешевші за Tesla
Фото The University of Newcastle

Група дослідників з Університету Ньюкасла в Австралії на чолі з керівником, професором Полом Дастуром розробила бюджетні сонячні панелі для дахів будинків, які в 30 разів дешевші, ніж у Tesla, – передає портал Mashable.

Нові панелі значно менші за розміром і зручніші в користуванні.

«Це повністю відрізняє їх від традиційних сонячних батарей. Ті, як правило, великі, важкі, зроблені в склі – десятки міліметрів. Ми друкуємо батареї на пластиковій плівці, яка менше, ніж 0,1 міліметра товщиною!» – каже Пол Дастур з Університету Ньюкасла.

Панелі виготовляються за технологією друку електронного чорнила на прозорі пластикові листи. Нові генератори легкі і їх можна буде згорнути в трубочку, крім того вони легко піддаються повторній переробці. Квадратний метр таких панелей коштує $7,42. Аналогічна батарея Tesla при цьому коштує $235. А ще вони можуть працювати навіть при слабкому освітленні.

Зараз розробники перебувають на завершальній стадії тестування цього винаходу.

За словами авторів ідеї, панелі, які проводять електрику завдяки електронному чорнилу, легко запустити в масове виробництво.

Дастур з колегами працює вже більше десяти років, щоб створити легку «друковану сонячну» панель, яка здатна генерувати енергію.

Слід зазначити, що Університет Ньюкасла є одним із трьох місць у світі, де тестуються друковані сонячні панелі на електронному чорнилі. Вони можуть бути надруковані в «промисловому масштабі» на верстатах, тобто вони можуть бути використані для швидкого розгортання на великих територіях. Це може бути корисним при надзвичайних ситуаціях, зазначає видання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло