В Австралії винайшли сонячні батареї, в 30 разів дешевші за Tesla

В Австралії винайшли сонячні батареї, в 30 разів дешевші за Tesla

Нова технологія друку робить їх простими у використанні й перенесенні

В Австралії винайшли сонячні батареї, в 30 разів дешевші за Tesla
Фото The University of Newcastle

Група дослідників з Університету Ньюкасла в Австралії на чолі з керівником, професором Полом Дастуром розробила бюджетні сонячні панелі для дахів будинків, які в 30 разів дешевші, ніж у Tesla, – передає портал Mashable.

Нові панелі значно менші за розміром і зручніші в користуванні.

«Це повністю відрізняє їх від традиційних сонячних батарей. Ті, як правило, великі, важкі, зроблені в склі – десятки міліметрів. Ми друкуємо батареї на пластиковій плівці, яка менше, ніж 0,1 міліметра товщиною!» – каже Пол Дастур з Університету Ньюкасла.

Панелі виготовляються за технологією друку електронного чорнила на прозорі пластикові листи. Нові генератори легкі і їх можна буде згорнути в трубочку, крім того вони легко піддаються повторній переробці. Квадратний метр таких панелей коштує $7,42. Аналогічна батарея Tesla при цьому коштує $235. А ще вони можуть працювати навіть при слабкому освітленні.

Зараз розробники перебувають на завершальній стадії тестування цього винаходу.

За словами авторів ідеї, панелі, які проводять електрику завдяки електронному чорнилу, легко запустити в масове виробництво.

Дастур з колегами працює вже більше десяти років, щоб створити легку «друковану сонячну» панель, яка здатна генерувати енергію.

Слід зазначити, що Університет Ньюкасла є одним із трьох місць у світі, де тестуються друковані сонячні панелі на електронному чорнилі. Вони можуть бути надруковані в «промисловому масштабі» на верстатах, тобто вони можуть бути використані для швидкого розгортання на великих територіях. Це може бути корисним при надзвичайних ситуаціях, зазначає видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті