ВТБ втратить 12,6 млрд грн, якщо закриє бізнес в Україні

ВТБ втратить 12,6 млрд грн, якщо закриє бізнес в Україні

У березні банк оцінював втрати в 6,3 млрд грн

Російська група ВТБ розглядає сценарій закриття бізнесу в Україні, оцінюючи свої втрати при його реалізації на рівні 25–27 млрд рублів (близько 11,6–12,6 млрд грн), заявив глава ВТБ Андрій Костін. Про це повідомляє Інтерфакс.

В інтерв'ю Financial Times Костін заявив, що банк вже зарезервував 70% портфеля українських кредитів і може втратити 25–27 млрд рублів (близько 11,6 – 12,6 млрд грн) у разі реалізації сценарію, при якому дочірні банки в Україні будуть закриті.

«У нас виникло багато проблем. Вони [активісти, що протестують проти діяльності російських фінустанов в Україні] кидають каміння, влаштовують демонстрації, загрожують людям. Ми готові закрити [бізнес], але для цього буде потрібно, можливо, ще один рік», – заявив глава ВТБ.

Ще в березні цього року перший заступник голови ВТБ Юрій Соловйов оцінював втрати групи ВТБ у разі реалізації негативного сценарію щодо українських «дочок» у 10–20 млрд рублів (близько 4,7–9,4 млрд грн).

Зараз в Україні працюють два дочірні банки групи – ВТБ (Україна) і БМ банк (дістався ВТБ після покупки Банку Москви).

Розмови про вихід групи з українського ринку поновилися в березні 2017 року, після того як Київ увів санкції щодо українських банків з російським держкапіталом. Уведені на рік обмеження забороняють їм здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських структур.

У І кварталі цього року ВТБ сформував по Україні понад 7 млрд рублів (близько 3,3 млрд грн) резервів, це приблизно чверть від обсягу провизій, створених в корпоративному сегменті за січень-березень.

На кінець березня ризики групи на українські «дочки» включають 13,5 млрд рублів (близько 6,3 млрд грн) чистих активів банків (без урахування міжгрупових кредитів, депозитів і дебіторської заборгованості цих банків перед підприємствами групи) і накопичену негативну валютну переоцінку в розмірі 16,7 млрд рублів (близько 7,8 млрд грн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло