Сорос вважає, що Brexit затягнеться на п'ять років і завдасть значної шкоди обом сторонам

Сорос вважає, що Brexit затягнеться на п'ять років і завдасть значної шкоди обом сторонам

Утім, за правильного підходу, ЄС може очікувати економічного зростання

Сорос вважає, що Brexit затягнеться на п'ять років і завдасть значної шкоди обом сторонам
Фото Shutterstock

Процес виходу Великобританії із Євросоюзу може затягнутись на п'ять років і завдасть серйозних збитків обом сторонам, заявив мільярдер-інвестор Джордж Сорос, закликавши найбільший у світі торговий блок замість накладати штрафи на Британію, сконцентруватись на реформуванні. Про це повідомляє Bloomberg.

На думку Сороса, ЄС має скористатись перемогою проєвропейських кандидатів на виборах у Нідерландах та Франції та, вірогідно, у Німеччині. Євросоюз зможе використати це для підтримки блоку, збільшення економічного росту і подолання «найбільшої загрози» – банківської та міграційної кризи в Італії.

«Brexit, безперечно, буде небезпечним для обох сторін, – сказав Сорос. – Перемовини щодо «розлучення» з Великобританією відволічуть увагу ЄС від  його власної існуючої кризи, і перемовини триматимуть понад два роки. П'ять років здаються більш імовірним терміном».

Якщо ЄС прийме «конструктивний дух» у переговорах і одночасно обновить себе, британські виборці можуть навіть змінити свою точку зору під час «тривалого процесу розлучення», сказав Сорос. Але шанси мізерні.

ЄС має уточнити статус країн – членів блоку та тих, що до нього не входять, та уникнути створення основної Європи по лініях зони дії євро, що призведе до того, що країни, які використовують іншу валюту, такі як Польща, Угорщина, Данія та Швеція, перейдуть до «нижчого» статусу, переконаний Сорос.

ЄС повинен також дозволити членам блоку «більш широке різноманіття демократичного вибору» та послабити свою концепцію «все більш тісного союзу», який передбачає, що всі країни «направляються до одного і того ж місця призначення» і готові відмовитись від суверенітету. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло