МЗС України відреагувало на візит у Крим британських туристів

МЗС України відреагувало на візит у Крим британських туристів

Російська влада намагалася приховати факт приїзду британців

В український Крим приїхали перші британські туристи з часу його анексії Росією. Про це повідомив так званий «глава комітету кримського парламенту з питань санаторно-курортного комплексу і туризму» Олексій Черняк агентству РІА «Новости».

Влада Криму не афішувала приїзд британців, «щоб не створювати їм додаткових проблем на батьківщині».

«У них був військово-історичний маршрут, пов'язаний з Кримською війною. На даний момент туристи вже покинули кримську землю», – заявив Черняк в інтерв'ю виданню.

Посольство України у Великобританії відреагувало на незаконний візит до окупованого Криму групи туристів із Об’єднаного Королівства.

«Усвідомлюючи, що такі візити – незаконні, так звана кримська влада навіть зізналася, що спробувала приховати цей факт. Без сумніву, Крим – це перлина Чорного моря, але це українська перлина, яку грубо заграбастала Росія», – підкреслили в посольстві.

Туристам, які «нехтують офіційною позицію своєї держави», у посольстві нагадали, що Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії раніше оголосило, що:

«…згідно з законодавством в’їзд на території України, які тимчасово не контролюються українською владою, є незаконним. Якщо ви зробите це, ви ризикуєте отримати арешт або штраф, і потрапити в список осіб, яким заборонено в’їжджати в Україну. Міжнародні прикордонні пункти, які в даний час не перебувають під контролем української влади, включають в себе всі повітряні і морські порти в Крим. Для того, щоб в’їхати чи виїхати з Криму, іноземні громадяни повинні надати паспорт і спеціальний дозвіл, виданий Державною міграційною службою України».

Посольство закликало всіх громадян і установи Великобританії утриматися від незаконного відвідування і організації будь-яких «військово-історичних маршрутів» в окупований Крим без офіційної згоди України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло