Китайська фірма купить виробника кришталю з 250-річною історією

Китайська фірма купить виробника кришталю з 250-річною історією

Інвестиційна компанія купує контрольну частку Baccarat за $184 млн

Китайська фірма купить виробника кришталю з 250-річною історією
фото baccarat.com

Китайська інвестиційна компанія Fortune Fountain Capital Ltd. купує контрольний пакет акцій (88,8%) французького виробника кришталю Baccarat, історія якого налічує понад 250 років, за 164 млн євро ($184 млн), повідомляє агентство Bloomberg.

До цього Baccarat належала американській інвестгрупі Starwood Capital, яка викупила бренд у сім'ї Теттенже в 2005 році. З 2012 року невелика частка акцій належить фірмі L Catterton, за якою стоїть концерн LVMH. На відкритому ринку обертаються не більше 10% акцій,

Fortune Fountain запропонувала Starwood і L Catterton по 222,70 євро за акцію Baccarat – на 14% менше за ціну паперів станом на 1 червня. За останні два тижні акції Baccarat подорожчали на 19% на очікуваннях потенційного поглинання. У вівторок котирування підвищилися на 0,2%.

Останнім часом компанія не може похвалитися фінансовими успіхами: виручка неухильно знижується вже чотири роки, в 2016 році вона зменшилася до 148,3 млн євро, а прибуток в минулому році склав 3,2 млн євро. До цього Baccarat фіксувала збитки за підсумками п'яти з семи років.

Кришталеве виробництво в лотаринзькому місті Баккара було засновано в 1764 році за указом короля Франції Людовіка ХV. Baccarat славиться кришталевими фужерами для шампанського і парадними люстрами, компанія створила кришталеву балюстраду для палацу Долмабахче в Стамбулі.

З 1988 року в Парижі існує Музей Баккара, де зібрані найвідоміші вироби компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті