Вартість нафтопродуктів: ціни у великому опті мінімально знизилися

Вартість нафтопродуктів: ціни у великому опті мінімально знизилися

Зниження цін стало наслідком коригувань цін нафтопродуктів у європейських портах

Експерти Консалтингової групи «А-95» відмічають, що в період  з 26 травня по 2 червня середні ціни на нафтопродукти у великому опті (залізничні цистерни) мінімально знизилися. Дизельне пальне подешевшало на 100 грн/т, до 21 480 грн/т, оновивши таким чином мінімальну середню вартість у 2017 році.

Великооптовий ринок України

За словами експертів, зниження цін стало наслідком коригувань цін нафтопродуктів у європейських портах. За тиждень вони знизились на $20–25/т, а також зміцнення курсу гривні на міжбанку на 10 копійок відносно долара. На думку оптових трейдерів, майбутнього тижня оптові ціни можуть продовжити зниження на тлі падіння нафтових котирувань нижче $50/бар на заявах президента США Дональда Трампа про вихід з Паризьких кліматичних угод.

На АЗС за звітний період змін не було. На майбутньому тижні вони також малоймовірні.

Динаміка роздрібних цін в Україні

На ринку автогазу ціни знизилися більш суттєво. У тому числі найбільші мережі «групи «Приват», а також мейджори ринку ОККО, WOG та інші оператори знизили вартість автогазу на 10–30 коп./л. На майбутньому тижні ця динаміка може зберегтися. Перешкодити цьому може наростаюча загроза нестачі ресурсу на ринку через обмеження поставок ЗВГ з РФ з 1 травня. Травень вдалося пройти на великих залишках, сформованих у квітні, і на різкому стрибку імпорту з Білорусі та інших альтернативних російському напрямків. У свою чергу в червні російські обмеження можуть більш істотно впливати на український ринок і призвести до зростання цін вже в першій половині місяця.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло