Посла Литви в Білорусі викликали в МЗС через висловлювання Грибаускайте

Посла Литви в Білорусі викликали в МЗС через висловлювання Грибаускайте

Сусідів не вибирають – їх дає Бог, пояснили послу в білоруському відомстві

Посла Литви в Білорусі викликали в МЗС через висловлювання Грибаускайте
Даля Грибаускайте
фото Офіційний сайт МЗС Литви

Посол Литви в Білорусі був викликаний в Міністерство закордонних справ у зв'язку з висловлюваннями президента Литовської Республіки Далі Грибаускайте в інтерв'ю телекомпанії LRT.

Про це повідомляється на сайті МЗС Білорусі.

«У ході зустрічі білоруська сторона вимагає пояснень у зв'язку зі звинуваченнями Білорусі в загрозі для країн Балтії і Польщі, які прозвучали з вуст Глави литовської держави», – йдеться в повідомленні зовнішньополітичного відомства країни.

«Використана Президентом Литви лексика, включаючи слова «агресивні ігри», є образою для нашої країни, яка веде миролюбну політику і вносить реальний і загальновизнаний внесок у справу зміцнення безпеки нашого регіону. Такі заяви робляться не для зміцнення безпеки в регіоні, а щоб підвищити свою впізнаваність серед партнерів по НАТО і популярність у виборців», – сказано в заяві.

В МЗС Білорусі вважають «дуже дивним» те, що подібна риторика звучить з вуст Президента країни, дружні відносини з якою скріплені білорусько-литовським «Договором про добросусідство і співробітництво», який діє вже понад 20 років. При цьому білоруські дипломати акцентували на слові «добросусідство»:

«Адже сусідів, як відомо, не вибирають – їх дає Бог», – резюмували в МЗС Білорусі.

Як повідомлялося раніше, президент Литви Даля Грибаускайте в інтерв'ю назвала головною загрозою для країн Балтії і Польщі наявність агресивної Росії і союзної з нею Білорусі на сході. «Саме сусідство з Росією і Білоруссю – загроза... Плюс мілітаризація Калінінградської області, плюс використання території Білорусі для різних експериментів і агресивних ігор, спрямованих проти Заходу», – заявила литовський президент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті