Європейським авіаперевізникам, можливо, скоро доведеться «грати за новими правилами»

Європейським авіаперевізникам, можливо, скоро доведеться «грати за новими правилами»

ЄС планує ввести нові правила для підтримки європейських авіакомпаній

ЄС запропонував у четвер нові правила для боротьби з імовірною недобросовісною практикою, яку провадять закордонні авіакомпанії. Нові правила забезпечать європейських авіаперевізників можливістю бути конкурентоздатними. Про це повідомляє Reuters.

До такого кроку підштовхнули неодноразові скарги деяких європейських авіакомпаній, зокрема Air France та Lufthansa щодо перевізників з країн Перської затоки, які отримують незаконні державні субсидії. Звинувачення пролунали на адресу Emirates, Qatar Airways та Eithad.

Пропозиція, яка ще має бути схвалена Європарламентом та державами-членами блоку щоб отримати статус закону, дозволить урядам та авіакомпаніям подавати скарги стосовно дискримінаційної практики до Єврокомісії.

Якщо Єврокомісія вважатиме, що практика третьої країни або авіакомпанії наносить шкоду або загрозу шкоди, вона зможе впроваджувати фінансові санкції або призупиняти діяльність міжнародного авіаперевізника.

Однак ця пропозиція не передбачає призупинення прав на перевезення і не буде перешкоджати двостороннім домовленостям щодо повітряного сполучення між країнами.

Декілька країн-членів блоку були рішуче налаштовані проти таких правил, оскільки вони можуть нанести шкоду двостороннім угодам і зменшити можливості підключення до Європи. Багато також розглядали нововведення як протекціоністський крок для захисту неконкурентоздатних європейських авіаперевізників. Єврокомісія відкидає такі звинувачення.

« В авіації ніколи не буде рівних можливостей, – сказав представник ЄС. – Ми тут не для захисту авіакомпаній, які не спромоглись побудувати хорошу бізнес-модель».

Єврокомісія також наголосила, що за новими правилами частка не-європейських інвесторів у європейських авіакомпаніях не має перевищувати 49%

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті