До Польщі прибула перша партія газу з США

До Польщі прибула перша партія газу з США

У майбутньому газ можна буде доставляти через Польщу і до України

До Польщі прибула перша партія газу з США
фото Shutterstock

Перший танкер із скрапленим газом з США прибув до Польщі у четвер. Це стало одним із кроків країни та регіону в цілому на шляху до скорочення залежності від Росії. Про це повідомляє ABCNews.

Це була перша поставка газу з США до Східної та Північної Європи, яка розбудовує нову мережу енергоресурсів та транспортування газу. Минулого року Польща відкрила свій перший термінал для скрапленого природного газу в Свиноуйсьце на узбережжі Балтійського моря, щоб мати можливість отримувати газ від віддалених постачальників, таких як США або Катар.

Під час церемонії прибуття американського танкера-газовозу Clean Ocean прем’єр-міністр Беата Шидло сказала, що це історичний момент, який підвищує енергетичну безпеку регіону. Також вона закликала США розвивати «далі й більш ефективну співпрацю».

Область намагається скоротити свою залежність від Росії, яка іноді використовує експорт газу для політичного тиску. Як повідомляє Радіо Польща, віце-президент польського нафтогазового концерну PGNiG Мацей Возьняк зазначив: «Ця поставка є свідченням того, що американський газ через територію Польщі можна буде поставляти на південь і схід Європи, зокрема і в Україну».

Держдепартамент США повідомив у своїй заяві, що такий експорт «підтримує американські робочі місця, створює більш низькі ціни на енергоносії для наших партнерів за кордоном, а також робить внесок в досягнення цілей в області енергетичної безпеки Європи».

Вартість доставки та сума угоди не розголошується. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло