Порошенко підписав закон про 75% квоти української мови на ТБ

Порошенко підписав закон про 75% квоти української мови на ТБ

За порушення закону телекомпанії отримають штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу.

Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, закон №5313 про внесення змін до деяких законів про мову аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації повернено з підписом глави держави в п'ятницю, 9 червня.

Нагадаємо, Порошенко повідомив, що підписав цей закон, трьома днями раніше. «Народні депутати блискуче спрацювали і я мав велике задоволення і велику честь підписати відповідний закон ... Ніхто не проти, щоб з екранів телебачення звучали інші мови, але неприпустимо, щоб частка української мови на будь-якому українському каналі становила 15, 20, 25%», – написав він на своїй сторінці в Facebook 6 червня ввечері.

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому цей законопроект 23 травня і 26 травня направила його на підпис президенту.
Закон передбачає, що в тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної або регіональної категорії мовлення передачі і фільми державною мовою повинні становити не менше 75% в кожному проміжку часу між 7:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для телерадіоорганізацій місцевої категорії мовлення – 60% передач і фільмів державною мовою в тих же проміжках часу.

Закон також встановлює санкції телеорганізаціям за порушення його норм – штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору. Закон вступить в силу через чотири місяці з дня його опублікування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло