У Пакистані чоловіка засуджено до смертної кари за коментарі в соцмережі

У Пакистані чоловіка засуджено до смертної кари за коментарі в соцмережі

Влада використовує «закони про богохульство» для розправи над інакомислячими

У Пакистані чоловіка засуджено до смертної кари за коментарі в соцмережі
фото Shutterstock

Антитерористичний суд Пакистану засудив чоловіка до смертної кари за нібито вчинення богохульства на Facebook – черговий крок в посиленому придушенні інакомислення в соціальних мережах, пише The Guardian.

Суд в Бахавалпур оголосив найвищу міру покарання 30-річному Таймуру Раза після того, як визнав його винним в образі пророка Мухаммеда.

Раза був заарештований минулого року після дискусії про іслам на Facebook з людиною, яка виявилася агентом по боротьбі з тероризмом. Він був одним із 15 людей, звинувачених в богохульстві і заарештованих відділом по боротьбі з тероризмом минулого року, за даними Комісії з прав людини Пакистану.

Вирок є частиною ширшої кампанії з придушення інакомислення в соціальних медіа в країні, де необґрунтовані твердження про богохульство можуть призвести до самосуду натовпу.

Адвокат Раза заявив, що його клієнт був звинувачений за двома не пов'язаними між собою статтями закону, спеціально щоб добитися максимального покарання. Спочатку це були образливі зауваження на релігійному грунті, і стаття 298A, яка карає за це на термін до двох років. Потім справу Раза було перекваліфіковано за ст. 295C Кримінального кодексу – «образливі дії, спрямовані проти пророка Мухаммеда, розповів адвокат.

Соціальні медіа стали новим полем битви для пакистанських правоохоронців у боротьбі з богохульством. Влада зверталася в адміністрації Twitter і Facebook, щоб допомогти ідентифікувати користувачів, які пишуть, з їх точки зору, богохульні матеріали.

Правозахисники висловили стурбованість тим, що ревне дотримання законів про богохульство в Пакистані з боку влади стало інструментом для особистої вендети і для розправи з інакомислячими.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло