Техногіганти Apple, Microsoft і Google за 2 дні втратили $126 млрд через падіння акцій
Причини: техноринок зростає на перспективах, не підкріплених реальними прибутками

Останні два дні акції технологічних гігантів катастрофічно падають на фондових ринках. Але, судячи з усього, відчутне падіння капіталізації таких компаній може бути простою корекцією, пише Bloomberg.
У понеділок Nasdaq Composite Index знизився на 0,52%, а за ці два найгірші дні з вересня минулого року загалом упав на 2,3%. І це дуже багато, тому навіть дивно, що аналітики, економісти і самі інвестори ще не почали панікувати, пише видання.

Падіння акцій Amazon, Facebook, Netflix і Google
Найбільше падали акції компаній, об'єднаних під абревіатурою FAANG (Facebook -0,78%, Apple -2,39%, Amazon -1,37%, Netflix -4,17% і Google (Alphabet) -0,73%). За два дні капіталізація цього ринку впала майже на $126 млрд.
Проблема в тому, що серед інвесторів вклади в технологічні компанії вважалися майже безризиковими, тому що ринок безупину зростав. Тепер довіру втрачено.
Причиною падіння аналітики вважають те, що техноринок сам по собі може бути переоцінений. Оцінки були занадто позитивними, особливо порівняно з прогнозами по доходах.
Окремі експерти заспокоюють клієнтів, що це «просто корекція», однак вона може бути передвісником великого спаду.
Одним з каталізаторів нинішнього падіння називають звіт Goldman Sachs «Чи є FAANG переоціненими?». На ринку почалося падіння всього через кілька годин після того, як звіт було опубліковано.
Але звіт Goldman не є негативним, а досить добре оцінює перспективи Facebook, Amazon, Apple, Microsoft і Alphabet. Ці п'ять компаній «готові домінувати», пише банк, і в минулому році тільки вони збільшили капіталізацію ринку на $600 млрд. Netflix була виключена з цього списку через занадто високу волатильність.
Саме перспективи дали можливість акціям зростати швидше за доходи, але це зростання вкрай ненадійне.
Якщо акції Facebook зросли на 33% в цьому році, то доходи ростуть повільніше – всього на 15,8% в річному вираженні.
Можливо, корекція все ж приведе до тями інвесторів, і вони не будуть вкладати так активно, без оглядки на фундаментальні фактори.
Коли почнуться публікації корпоративних звітів у липні, технологічний сектор повинен показати хороші результати, і це дасть можливість ринку відновити позиції, вважають аналітики.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].