Техногіганти Apple, Microsoft і Google за 2 дні втратили $126 млрд через падіння акцій

Техногіганти Apple, Microsoft і Google за 2 дні втратили $126 млрд через падіння акцій

Причини: техноринок зростає на перспективах, не підкріплених реальними прибутками

Техногіганти Apple, Microsoft і Google за 2 дні втратили $126 млрд через падіння акцій
фото Theo Trade

Останні два дні акції технологічних гігантів катастрофічно падають на фондових ринках. Але, судячи з усього, відчутне падіння капіталізації таких компаній може бути простою корекцією, пише Bloomberg.

У понеділок Nasdaq Composite Index знизився на 0,52%, а за ці два найгірші дні з вересня минулого року загалом упав на 2,3%. І це дуже багато, тому навіть дивно, що аналітики, економісти і самі інвестори ще не почали панікувати, пише видання.

Техногіганти Apple, Microsoft і Google за 2 дні втратили $126 млрд через падіння акцій
Падіння акцій Amazon, Facebook, Netflix і Google

Найбільше падали акції компаній, об'єднаних під абревіатурою FAANG (Facebook -0,78%, Apple -2,39%, Amazon -1,37%, Netflix -4,17% і Google (Alphabet) -0,73%). За два дні капіталізація цього ринку впала майже на $126 млрд.

Проблема в тому, що серед інвесторів вклади в технологічні компанії вважалися майже безризиковими, тому що ринок безупину зростав. Тепер довіру втрачено.

Причиною падіння аналітики вважають те, що техноринок сам по собі може бути переоцінений. Оцінки були занадто позитивними, особливо порівняно з прогнозами по доходах.

Окремі експерти заспокоюють клієнтів, що це «просто корекція», однак вона може бути передвісником великого спаду.

Одним з каталізаторів нинішнього падіння називають звіт Goldman Sachs «Чи є FAANG переоціненими?». На ринку почалося падіння всього через кілька годин після того, як звіт було опубліковано.

Але звіт Goldman не є негативним, а досить добре оцінює перспективи Facebook, Amazon, Apple, Microsoft і Alphabet. Ці п'ять компаній «готові домінувати», пише банк, і в минулому році тільки вони збільшили капіталізацію ринку на $600 млрд. Netflix була виключена з цього списку через занадто високу волатильність.

Саме перспективи дали можливість акціям зростати швидше за доходи, але це зростання вкрай ненадійне.

Якщо акції Facebook зросли на 33% в цьому році, то доходи ростуть повільніше – всього на 15,8% в річному вираженні.

Можливо, корекція все ж приведе до тями інвесторів, і вони не будуть вкладати так активно, без оглядки на фундаментальні фактори.

Коли почнуться публікації корпоративних звітів у липні, технологічний сектор повинен показати хороші результати, і це дасть можливість ринку відновити позиції, вважають аналітики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло