ООН: РФ незаконно конфіскувала 4,5 тисячі об'єктів нерухомості в Криму

ООН: РФ незаконно конфіскувала 4,5 тисячі об'єктів нерухомості в Криму

У Криму триває конфіскація державної і приватної української власності

Росія за час анексії незаконно конфіскувала 4 тис. 575 державних і приватних об'єктів нерухомості в Криму. Про це йдеться в доповіді про ситуацію з правами людини в Україні Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) за період з 16 лютого до 15 травня 2017 року, передає УНІАН.

У звіті наголошується, що в Криму триває конфіскація державної і приватної української власності, яка називається «націоналізацією», яка почалася після «референдуму» в березні 2014 року.

«Станом на 12 травня 2017 року був «націоналізовано» 4 575 державних і приватних об'єктів нерухомості», – повідомляється в доповіді.
У УВКПЛ зазначили, що окупаційна влада РФ зробила кроки для компенсації власникам майна в Криму, «націоналізованого» з березня 2014 року, прийнявши спеціальний закон в грудні 2016 року.

«Однак компенсація обмежена і не надає ефективних засобів правового захисту постраждалим. Ця схема може бути застосована тільки до приватної власності і виключає осіб, обвинувачених в «екстремізмі». Останнє обмеження викликає особливе занепокоєння в зв'язку з довільним застосуванням законодавства по боротьбі з екстремізмом з боку органів влади Російської Федерації в Криму», – йдеться в документі.

УВКПЛ нагадує, що, відповідно до міжнародного гуманітарного права, приватна власність, а також власність муніципалітетів і установ, що працюють в сфері релігії, благодійності, освіти, мистецтва і науки, не може бути конфіскована, і що управління нерухомим державним майном повинно здійснюватися відповідно до правил узуфрукта.

«Знищення майна може бути виправдано тільки в разі гострої військової необхідності або необхідності підтримки громадського порядку», – констатують в УВКПЛ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло