Уряд планує витратити на оборону 5% ВВП у 2018 році

Уряд планує витратити на оборону 5% ВВП у 2018 році

Орієнтуємося на оптимізацію чисельності та структури Збройних сил

Зберегти витрати на оборону в 2018 році на рівні 5% валового внутрішнього продукту (ВВП) пропонує Верховній Раді уряд України в законопроекті «Про основи бюджетної політики на 2018-2020 роки» (т. зв. «Бюджетна резолюція»). 

Про це йдеться в повідомленні Інтерфаксу

«... Пріоритетом є підтримка оборони і безпеки: витрати на цю сферу на 2018 рік визначено на рівні 5% ВВП», – сказав міністр фінансів Олександр Данилюк, представляючи документ.

«В рамках цього документа ми орієнтуємося на оптимізацію чисельності та структури Збройних сил України та послідовне переозброєння відповідно до критеріїв і стандартів НАТО», – зазначив глава Мінфіну.

Як повідомлялося, президент України раніше оцінював витрати на сектор оборони і безпеки країни в держбюджеті-2017 за підсумками його розгляду Радою національної безпеки і оборони (РНБО) і прийняття Верховною Радою в 5,2% ВВП. За його словами, ці витрати, в першу чергу, сконцентровані на фінансуванні Збройних сил України.

Кабмін в кінці травня підвищив оцінку номінального ВВП в 2017 році з 2,585 трлн грн до 2,846 трлн грн і затвердив його прогноз на 2018 рік на рівні 3,248 трлн грн.

Нагадаємо, що закріпити таргетування дефіциту державного бюджету до 2% ВВП і знизити рівень державного боргу до 55% ВВП в 2020 році пропонує Верховній Раді уряд України в законопроекті «Про основи бюджетної політики на 2018-2020 роки» (т. зв. «Бюджетна резолюція»).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло