Yahoo! більше немає: після продажу холдингу Verizon компанію перейменують

Yahoo! більше немає: після продажу холдингу Verizon компанію перейменують

Нова Oath об’єднається з гілкою інших компаній для ведення інтернет-бізнесу

Yahoo! більше немає: після продажу холдингу Verizon компанію перейменують
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Yahoo! оголосила про закриття угоди із продажу свого бізнесу телекомунікаційному холдингу Verizon Communications. 16 червня компанію буде перейменовано в Oath. Гендиректор Yahoo! Марісса Майєр покине пост. Про це повідомляє The New York Times.

З 19 червня акції компанії будуть торгуватися на біржі Nasdaq.

Verizon придбав Yahoo! за $4,48 млрд. Після операції компанія збереже частку в розмірі 15% в Alibaba Group Holding Limited, а також частку в 36% в Yahoo! Japan Corporation.

16 червня залишки Yahoo! будуть перейменовані в фонд Altaba Inc., який буде володіти часткою в розмірі 15% в Alibaba Group Holding Limited, а також часткою в 36% в Yahoo! Japan Corporation.

Частини раніше могутнього IT-гіганта, капіталізація якого колись складала $125 млрд, під крилом Verizon об'єднаються під новим брендом Oath, в який увійде ще й AOL.

«Це означає кінець для бренду одного з піонерів інтернет-епохи» – пише видання.

Підрозділ Oath включатиме ресурси HuffPost, TechCrunch, Yahoo! Finance, Tumblr і компанії, що працюють у сфері рекламних технологій. Об'єднані компанії отримають всю базу даних, що належить Verizon. Це покращить для них вибір цільової аудиторії.

Гендиректор компанії AOL Тім Армстронг, який тепер буде ген директором нової Oath, зазначив: «Діяльність компанії зосереджена на брендах в мобільній сфері та розвитку брендів, що постачають контент».

Марісса Майєр, яка керувала Yahoo! 5 років, покине свій пост, а її місце займе колишній фінансовий директор медіахолдингу IAC Томас Макінерні. В якості компенсації («золотого парашута») їй виплатять $23 млн. Крім того, їй належить пакет цінних паперів Yahoo! вартістю $186 млн.

Oath планує скоротити близько 15% об'єднаного штату, або 2 100 з 14 тис. співробітників із адміністративного персоналу, скорочення будуть стосуватися повторюваних відділів і посад.

Verizon оголосила про купівлю інтернет-бізнесу Yahoo! за $4,83 млрд у липні 2016 року. У лютому 2017 року Verizon і Yahoo! скорегували умови угоди, знизивши її вартість на $350 млн.

Таке зниження ціни пов'язане з тим, що в період укладання угоди Yahoo! двічі оголошувала про масштабний провал системи безпеки. В серпні 2013 року були вкрадені дані більш ніж 1 млрд акаунтів. Це суттєво вдарило по капіталізації компанії і призвело до її занепаду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті