«Укртрансгаз» відкриє митний склад для трейдерів

«Укртрансгаз» відкриє митний склад для трейдерів

Відтепер зберігати газ на території нашої держави можна до 1095 днів без сплати жодних податків та митних зборів

«Укртрансгаз» повідомив, що відкриває митний склад на базі 10 газосховищ. Це надасть можливість трейдерам понад 1000 днів зберігати газ в українських підземних сховищах газу без розмитнення.

Прес-служба держкомпанії зазначає, що дозвіл на відкриття та експлуатацію митного складу на базі українських ПСГ було надано «Укртрансгазу» 1 червня 2017 року.

Тепер митне оформлення газу, який надходитиме із закордону для зберігання в українських ПСГ, здійснюватиметься в режимі «митний склад».

Створення такого складу дозволить компаніям, в тому числі іноземним, зберігати газ на території нашої держави протягом 1095 днів без сплати жодних податків та митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу за межі України.

Раніше митне оформлення блакитного палива, що транспортувалося на митну територію України для його зберігання в ПСГ, можна було проводити лише в митному режимі «транзит». Також положеннями Митного кодексу України встановлювалися терміни транзитних перевезень трубопровідним транспортом − 31 доба. Вказані умови не були економічно прийнятними для більшості іноземних газових трейдерів.

Таким чином, в українському законодавстві усунуто всі правові бар'єри для надання нерезидентам послуг зі зберігання природного газу в ПСГ.

Зазначимо, згідно з інформацією «Укртрансгазу», швейцарський енергетичний трейдер MET Holding AG вирішив торгувати природним газом на внутрішньому ринку України.

MET Holding AG зареєструвала в Україні «дочку» «МЕТ Україна» для операцій з природним газом. Минулого року дочірня компанія групи – MET Gas and Energy Marketing AG – поставила в Україну близько 20 млн кубометрів газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло