Російський рубль у Білорусі більше не буде резервною валютою

Російський рубль у Білорусі більше не буде резервною валютою

Натомість країна переходить на оцінку золотовалютних резервів за методикою МВФ

Російський рубль у Білорусі більше не буде резервною валютою
Фото pixabay.com

Білоруський Нацбанк з 1 липня перестане враховувати російський рубль в складі своїх золотовалютних резервів (ЗВР), повідомляється на сайті регулятора.

Таке рішення пов'язане з відмовою від розрахунку резервів за національною методикою, пояснив регулятор.

На даний момент Нацбанк Білорусі враховує російський рубль при розрахунку ЗВР за національною методикою, крім того, щомісяця публікує оцінку ЗВР за методикою МВФ. З 1 липня оцінка резервів буде даватися тільки за методикою МВФ.

Активи, які не враховуватимуться за методикою МВФ, залишаться на балансі Нацбанку. Регулятор має намір використати їх «для виконання відповідних зобов'язань Національного банку і уряду», а також в якості додаткового джерела поповнення золотовалютних резервів.

Золотовалютні резерви Білорусі, розраховані за стандартами МВФ, станом на 1 червня становили $5,239 млрд. За рік цей показник виріс на 6,3%.

У 2017 році Білорусь повинна повернути Росії $741 млн за раніше виданими кредитами. Станом на початок червня з цієї суми були виплачені $120 млн. Мінськ і Москва також ведуть переговори про нові позики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло