Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу 112 Україна

Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу 112 Україна

Перевірки були призначені у зв'язку з фіксацією під час моніторингів ознак порушення законодавства

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки компаніям, які ведуть мовлення під логотипам «112 Україна», в зв'язку з фіксацією під час моніторингів ознак порушення законодавства.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Нацради.

Моніторинг цих мовників був проведений Національною радою 4 травня. При цьому в ефірі ТОВ «Телерадіокомпанія» 112 ТВ «(логотип «112 Україна «) зафіксовані ознаки порушення вимог ч. 5 ст. 6 закону» Про телебачення і радіомовлення «(дані про кожну індивідуальну програму чи передачу мають містити ім'я автора чи авторів, назва та адреса виробника програми), оскільки в передачах «Вечірній прайм» і «Студія 112 LIVE», які транслювалися в прямому ефірі і в повторі, не було вказано інформації про авторів програми.

В ефірі інших мовників додатково було зафіксовано порушення ч. 7 ст. 27 і ч. 8 ст. 28 зазначеного вище закону щодо дотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Зокрема, збільшено обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач (за ліцензією – 2 години 30 хвилин, фактично – 23 години 47 хвилин), не транслюються культурно-мистецькі, науково-просвітницькі (за ліцензією – 15 хв. / Добу), розважальні, музичні (за ліцензією – 3 години 30 хвилин) і дитячі передачі (за ліцензією – 30 хвилин), немає показу фільмів.

Таким чином, змінений формат мовлення з розважально-інформаційного з показом фільмів на інформаційний.

Також зафіксовані порушення частин першої та третьої статті 46 Закону, оскільки змінені вихідні дані – логотипи.

З метою перевірки дотримання мовниками вимог законодавства в сфері телебачення і радіомовлення їм призначені позапланові перевірки.

Нагадаємо, раніше Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в черговий раз відмовив у переоформленні програмних концепцій в частині зміни програмної концепції мовлення по регіональним ліцензіями компаніям, які ведуть мовлення під логотипам «112 Україна».

У 2015 році п'яти телекомпаніям, які ведуть мовлення в багатоканальній телемережі МХ-5 з логотипом «112 Україна» ( «ТВ-Вибір», «Партнер-ТВ», «Новий формат», «Аріадна-ТВ», «Лідер-ТВ») було оголошено попередження за порушення умов ліцензій – зміна логотипу і програмної концепції мовлення.

Формальний власник каналу Андрій Подщіпков з осені знаходиться за кордоном, де просить притулку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло