Війська НАТО відпрацювали варіант імовірного нападу Росії на країни Балтії

Війська НАТО відпрацювали варіант імовірного нападу Росії на країни Балтії

Для тренування обрали потенційно вразливу ділянку кордону Сувалківський коридор

Війська НАТО відпрацювали варіант імовірного нападу Росії на країни Балтії
Фото з nato.int

Американські та британські війська НАТО провели перше великомасштабне військове тренування на кордоні Польщі та Литви, відпрацьовуючи сценарій імовірного вторгнення Росії у країни Балтії. Про це повідомляє Reuters.

Відпрацьовувався варіант захоплення частини кордону протяжністю у 104 км, який називається Сувалківський коридор. У випадку його захоплення Росією, Естонія, Литва та Латвія були б відрізані від решти Альянсу.

«Ділянка вразлива через своє географічне розташування. Напад, звичайно, може і не відбутись, але якщо він (коридор) буде закритим, ми маємо трьох союзників на півночі, яких може бути потенційно ізольовано від решти Альянсу» – повідомив генерал-лейтенант США Бен Ходжес.

Навчання тривали два дні, до участі залучили американські гвинтокрили, британські літаки, а також війська Польщі, Литви та Хорватії.

Росія відкидає будь-які імовірні вторгнення і стверджує, що НАТО загрожує стабільності у Східній Європі через нарощення там своєї військової присутності та проведення подібних навчань.

Анексія Криму Росією у 2014 році змінила ставлення НАТО до РФ, тепер Альянс розглядає країну як супротивника. До цього у країнах Балтії не було військ інших членів Альянсу. Тепер в Естонії, Латвії та Литві дислокуються чотири батальйони загальною численністю у більш ніж 4500 військовослужбовців.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло