Студент, якого привезли з Північної Кореї в стані коми, помер у лікарні
Чи проковтне адміністрація Трампа знущання з громадянина Америки?

Отто Вомбієр, 22-річний американський студент, який провів в ув’язненні в Північній Кореї 17 місяців і повернувся додому в США в стані коми, помер у понеділок у лікарні рідного міста Цінціннаті, штат Огайо, не приходячи до тями. Про це повідомила його родина, передає Reuters.
«Наш сумний обов'язок – повідомити, що наш син, Отто Вомбієр, завершив свою подорож додому. В оточенні люблячої сім'ї, Отто помер сьогодні о 14:20», – йдеться в заяві.
Сім'я повідомила, що Отто впав у кому у березні 2016 року, незадовго після того, як йому було оголошено вирок – 15 років ув’язнення за те, що у готелі він зняв зі стіни плакат із Кім Чен Іром, маючи на меті захопити його з собою додому як «трофей для друга». Цей епізод потрапив на камеру відеоспостереження, і Вомбієра та компанію його друзів арештували просто в аеропорту. Отто було інкриміновано «злочин проти держави».
Північна Корея заявила, що звільнила студента «з гуманних міркувань».
Звільнення відбулося завдяки тому, що спеціальний посланник Держдепартаменту США Джозеф Юн поїхав до Пхеньяну і вимагав звільнення студента, задіявши безліч таємних дипломатичних контактів, повідомили в Держдепі.
Щодо питання, чому Отто перебував у кому, КНДР прокоментувала, що він заразився ботулізмом і після того, як йому дали снодійне – не прокинувся. Сім’я студента заявила, що не вірить в цю версію і стверджує, що влада Північної Кореї тероризувала їхнього сина і жорстоко з ним поводилася, а до коми призвела травма мозку в результаті побиття.
Лікарі в США підтвердили, що стан коми виник через пошкодження мозку, і що жодних ознак ботулізму в організмі Отто Вомбієра не виявлено, повідомляє CNN.
Сьюзен Торнтон, асистент держсекретаря США з питань Східної Азії, заявила, що Сполучені Штати занепокоєні станом здоров'я трьох інших громадян США, які все ще перебувають у Північній Кореї – корейські американці Тоні Кім, Кім Дон Чул і Кім Хак Сонг.
Президент США Дональд Трамп висловив глибокий жаль та співчуття родині з приводу інформації про смерть студента і засудив «жорстокий режим» Північної Кореї.
«Доля Отто посилює прагнення моєї адміністрації запобігти таким трагедіям для невинних людей від рук жорстокого північнокорейського режиму», – заявив Трамп.
Отто Вомбієр, студент Університету Вірджинії, приїхав у КНДР 25 грудня 2015 року через Пекін в складі туристичної групи. Друзі та знайомі характеризують його як впевнену і цілеспрямовану людину, лідера своєї групи.
Під кінець поїздки його було заарештовано, іншим туристам з його групи було дозволено виїхати.
Через два місяці американець постав перед телеоб'єктивами північнокорейського телебачення. Його ввели в зал суду під конвоєм.
На прес-конференції, яка мала ознаки постановочної, Отто Вомбієр розповів, що заарештований за спробу вкрасти з готелю агітаційний плакат і що він діяв з «мовчазного схвалення влади США», щоб завдати шкоди трудовій етиці й мотивації корейського народу. Він був розбитий і принижений, зазначає видання. Отто визнав свою провину, просив пробачення і благав звільнити його. Через 17 місяців після цього його доставили додому медичним літаком.
Невідомо, що саме сталося з Отто в проміжку між винесенням вироку в березні 2016 року та повідомленням 14 червня цього року про те, що його випускають.
«Давайте називати факти прямо: громадянин США Отто Вомбієр був убитий режимом Кім Чен Ина», – сказав американський сенатор Джон Маккейн в коментарі CNN.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].