Аграрні квоти: що Україна купує в Євросоюзі
За перші п'ять місяців року найбільше зріс імпорт сирів

У рамках Зони вільної торгівлі з Євросоюзом за січень-травень 2017 року виріс імпорт в Україну молочної продукції та сирів, водночас знизилися обсяги ввезення свинини та живої великої рогатої худоби. Про це пише Агропортал, посилаючись на «Український клуб аграрного бізнесу», який взяв дані у Державної фіскальної служби.
За січень-травень 2017 року, порівняно з аналогічним періодом 2016-го, найбільше зріс імпорт сирів (майже на $5 млн) і склав $15,7 млн.
Обсяг імпорту сирів зріс на 46% порівняно з січнем-травнем 2016-го. Найбільшими постачальниками сирів до України є наступні країни ЄС – Польща, Німеччина і Франція.
Великої рогатої худоби імпортовано на 65% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Найбільша країна-імпортер мороженого м'яса ВРХ – Литва, з часткою 57%. Загалом імпорт зріс на 4%.
Імпорт свинини знизився на 49%. Половина імпортованої свинини припадає на Нідерланди.
М'яса та їстівних субпродуктів птиці за перші п’ять місяців поточного року імпортовано на $15,2 млн. Частка основних країн ЄС – 78%.
Щодо молочної продукції спостерігається зростання загального імпорту по всім категоріям. Значно зросли поставки з Німеччини та Польщі.
Імпорт овочів зменшився порівняно з минулорічними показниками.
Зазначимо, згідно прес-релізу Мінагрополітики, за I квартал 2017 року продукції АПК було експортовано на понад $6 млрд.
Зростання зовнішніх постачань відбулося переважно за рахунок експорту продуктів рослинного походження. Зокрема, такої продукції було поставлено на $3 млрд, що на $2,4 млрд більше, ніж у січні-квітні минулого року. У тому числі зернових культур експортовано на $2,3 млрд (+$2,1 млрд до аналогічного періоду 2016 року).
У розрізі інших аграрних товарних груп на зовнішні ринки було поставлено живих тварин та продуктів тваринного походження – на $304,4 млн (154,1% до січня-квітня 2016 року), жирів та олій – на $1,7 млрд (134,6% до січня-квітня 2016 року), готових харчових продуктів – на $0,99 млрд (147,2% до січня-квітня 2016 року).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].