Аграрні квоти: що Україна купує в Євросоюзі

Аграрні квоти: що Україна купує в Євросоюзі

За перші п'ять місяців року найбільше зріс імпорт сирів

Аграрні квоти: що Україна купує в Євросоюзі
Фото: pixabay.com

У рамках Зони вільної торгівлі з Євросоюзом за січень-травень 2017 року виріс імпорт в Україну молочної продукції та сирів, водночас знизилися обсяги ввезення свинини та живої великої рогатої худоби. Про це пише Агропортал, посилаючись на «Український клуб аграрного бізнесу», який взяв дані у Державної фіскальної служби.

За січень-травень 2017 року, порівняно з аналогічним періодом 2016-го, найбільше зріс імпорт сирів (майже на $5 млн) і склав $15,7 млн. 

Обсяг імпорту сирів зріс на 46% порівняно з січнем-травнем 2016-го. Найбільшими постачальниками сирів до України є наступні країни ЄС – Польща, Німеччина і Франція.

Великої рогатої худоби імпортовано на 65% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільша країна-імпортер мороженого м'яса ВРХ – Литва, з часткою 57%. Загалом імпорт зріс на 4%.

Імпорт свинини знизився на 49%. Половина імпортованої свинини припадає на Нідерланди.

М'яса та їстівних субпродуктів птиці за перші п’ять місяців поточного року імпортовано на $15,2 млн. Частка основних країн ЄС – 78%.

Щодо молочної продукції спостерігається зростання загального імпорту по всім категоріям. Значно зросли поставки з Німеччини та Польщі.

Імпорт овочів зменшився порівняно з минулорічними показниками.

Зазначимо, згідно прес-релізу Мінагрополітики, за I квартал 2017 року продукції АПК було експортовано на понад $6 млрд.

Зростання зовнішніх постачань відбулося переважно за рахунок експорту продуктів рослинного походження. Зокрема, такої продукції було поставлено на $3 млрд, що на $2,4 млрд більше, ніж у січні-квітні минулого року. У тому числі зернових культур експортовано на $2,3 млрд (+$2,1 млрд до аналогічного періоду 2016 року).

У розрізі інших аграрних товарних груп на зовнішні ринки було поставлено живих тварин та продуктів тваринного походження – на $304,4 млн (154,1% до січня-квітня 2016 року), жирів та олій – на $1,7 млрд (134,6% до січня-квітня 2016 року), готових харчових продуктів – на $0,99 млрд (147,2% до січня-квітня 2016 року).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло