Зміна спадкоємця престолу в Саудівській Аравії – це добре чи погано?

Зміна спадкоємця престолу в Саудівській Аравії – це добре чи погано?

Як вплине нова фігура на зовнішню політику однієї з найбагатших азіатських країн

Зміна спадкоємця престолу в Саудівській Аравії – це добре чи погано?
Мухаммад бін Наїф (ліворуч) та Мухаммад бін Салман
фото www.alriyadh.com

Король Саудівської Аравії 80-річний Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд змінив спадкоємця престолу. Раніше на трон претендував 57-річний племінник короля – Мухаммад бін Наїф, тепер титул кронпринца отримав 31-річний син короля Мухаммад бін Салман.

Племінник короля, відповідно, пішов у відставку з посади міністра внутрішніх справ.

Про це повідомляє Reuters.

Нового спадкоємця підтримав 31 з 34 членів королівської сім'ї. Тепер новий кронпринц займає пост міністра оборони і керує економічним блоком в уряді королівства. Таким чином Мухаммад бін Салман став найпотужнішою фігурою в країні після монарха.

Молодий принц, спадкоємець трону, має репутацію сміливого реформатора, який намагається зменшити залежність Саудівської Аравії від нафти і вести набагато агресивнішу зовнішню політику, спрямовану на протидію впливу головного «ворога» – Ірану, зазначає видання.

Рішення про зміну спадкоємця символізує «вітер змін» у внутрішній політиці країни. Зокрема, видання зазначає, що колишня консервативна і замкнута манера правління королівської сім’ї відходить у небуття. Натомість новий кронпринц – відкрита для ЗМІ людина, він часто з’являється на телеканалах і має прогресивні погляди. Він – авторитет як для молодих саудівців, так і для старшого покоління.

Його призначення знаменує зміну поколінь в правлячій еліті найбагатшого і дуже впливового королівства, яке має величезні запаси нафти і колосальні доходи при порівняно невеликому населенні. Тісні зв'язки з США і Англією забезпечують надходження в Саудівську Аравію нових типів озброєння. Загалом королівство вважається головним союзником Заходу на Близькому Сході.

У зв'язку з цим Захід вітає перехід влади від 80-90-річних старців-консерваторів до молодого покоління, яке отримало в західних країнах сучасну освіту і прагне до змін в дусі американської демократії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті