Остаточне рішення Трампа може спровокувати світову торгову війну

Остаточне рішення Трампа може спровокувати світову торгову війну

Введення нових обмежень на імпорт сталі торкнеться Канади, Південної Кореї, Мексики, Японії та Німеччини

Остаточне рішення Трампа може спровокувати світову торгову війну
фото Shutterstock

Білий дім знаходиться на порозі прийняття серйозного рішення щодо того, чи варто вводити нові обмеження на імпорт сталі. Це питання викликало глобальну занепокоєність з приводу імовірної торгової війни. Про це повідомляє The Washington Post.

Міністерство торгівлі протягом кількох місяців оцінює, чи є імпорт сталі загрозою національній безпеці і, очікується, що вже за декілька днів надасть Трампу свої рекомендації. Втім, вони не є обов’язковими до виконання президентом, Трамп сам обере, яким шляхом йти.

Білий дім може ввести нове мито на сталь або квоти на її імпорт, або поєднати обидві санкції.

Такий крок може стати полегшенням для американської сталеливарної промисловості, але водночас може підвищити затрати на сталь на кожному з етапів постачань. Крім того, таке рішення може обурити деяких найближчих союзників країни, і це може спровокувати велику кількість торгових заходів у відповідь.

Міністерство оборони та Національна економічна рада висловили занепокоєність з приводу економічних та дипломатичних наслідків, спричинених протекціоністськими кроками.

Радники намагалися змінити остаточне рішення ще минулого тижня, через що виникла плутанина стосовно того, чи готовий Білий дім прийняти кінцеве рішення.

Якщо буде вирішено, що імпортована сталь несе загрозу національній безпеці, то, найімовірніше, рішення аргументуватиметься тим, що США необхідно мати власну здорову металургійну промисловість для виробництва зброї та бойових матеріалів.

За даними Департаменту торгівлі США, Сполучені Штати імпортували близько 30% сталі у 2016 році, або 30 млн метричних тонн, проти 23% у 2009 році. 

Чиновники звинувачують Китай, оскільки він заповнює ринки дешевою сталлю, що ускладнює конкуренцію для США. Однак, оскільки Сполучені Штати уже обмежили імпорт китайської сталі, нові обмеження, найімовірніше, стосуватимуться Канади, Південної Кореї, Мексики, Японії і Німеччини.

Наприклад, Канада є найбільшим джерелом імпорту сталі в США, забезпечуючи 17% усіє потреби в сталі у країні. Уряд Канади, в тому числі міністр закордонних справ Христя Фрідленд, висловив стурбованість і заявив, що мито або квоти на експорт сталі можуть нанести шкоду економікам обох країн. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті