На Вінниччині невдовзі побудують та відновлять 13 малих гідроелектростанцій

На Вінниччині невдовзі побудують та відновлять 13 малих гідроелектростанцій

У регіоні наразі функціонують 20 малих ГЕС

У найближчі три роки у Вінницькій області планують побудувати або відновити понад десять малих ГЕС із встановленою потужністю близько 1,3 МВт.

Про це повідомляє Vlasno.info із посиланням на повідомлення департаменту ЖКГ, енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА у відповідь на інформаційний запит редакції.

На початок 2017 року в регіоні функціонують 20 малих ГЕС. Їхня встановлена потужність складає 21,3 МВт. Найбільшим з генеруючих об'єктів є Ладижинська мала гідроелектростанція встановленою потужністю 9 МВт.

Згідно з сучасною міжнародною класифікацією та нормативами ООН, малими ГЕС вважаються такі, що мають потужність від 1 до 30 МВт, а міні-ГЕС – від 100 до 1000 кВт. Виробництво ж електроенергії гідроелектростанціями на Вінниччині не перевищує поки що 1% загальнообласного виробництва.

На Вінниччині одне з провідних місць серед альтернативних джерел енергозбереження займає сонячна енергетика, гідроенергетиці також приділяють неабияку увагу. Наразі на території області розміщені 11 недіючих малих ГЕС, які можна відновити, і налагодити там виробництво електроенергії за «зеленим» тарифом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло