На ринку залізної руди спостерігається підвищення цін

На ринку залізної руди спостерігається підвищення цін

Інвестбанкіри очікують, що руда в грудні знову подорожчає

Через 2,5 тижні після того, як був досягнутий річний мінімум ціни на залізну руду ($53,36 за тонну), ринок перейшов до «бичачого» тренду – підйом з недавнього мінімуму перевищує 21%, пише Інтерфакс.

Червень став для ринку залізної руди найкращим місяцем з 2009 року – ціна за місяць збільшилася на 14%. Разом з тим за підсумками другого кварталу руда подешевшала більш ніж на 19% через обвал в квітні і травні.

Ціна руди з 62% вмістом заліза з поставкою в китайський порт Циндао у четвер підскочила на 3,8% – до $64,71 за тонну. У п'ятницю руда подорожчала ще на 0,3%, до $64,95 за тонну – максимуму з початку травня.

В огляді 29 червня Goldman Sachs прогнозував середньорічну ціну залізної руди на рівні $47 за тонну. На думку аналітиків, навіть якщо зростання виробництва сталі в Китаї залишиться на рівні не менше 4% до кінця року, його буде недостатньо для досягнення рівноваги на ринку залізної руди.

Morgan Stanley на цьому тижні погіршив прогноз середньорічної ціни з $74 до $63 за тонну, інвестбанк очікує, що в III кварталі руда подешевшає до $50 за тонну, а в жовтні-грудні знову трохи подорожчає – до $55 за тонну. У 2018 році середньорічна ціна опуститься до $58 за тонну, в 2019 році – до $54.

Citigroup тижнем раніше був ще песимістичніше, погіршивши оцінку вартості залізної руди в IV кварталі поточного року з $60 до $48 за тонну.

За оцінками Sanford C. Bernstein, провідні виробники, ймовірно, збільшили експорт в II кварталі на 3,2%, до 301 млн тонн. При цьому інвестбанки прогнозують слабкі коротко- і середньострокові прогнози цін на залізну руду через сигнали про зростання світового пропозиції, збільшення товарних запасів і недостатнього посилення попиту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло